Nedokázali jsme předejít konfliktům, uznal sudí po derby. Chtěl rozkouskovat hru

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 9. 2023 7:23
Rozhodčí Ladislav Szikszay v rozhovoru pro O2 TV připustil, že se mu s kolegy v pražském ligovém derby mezi fotbalisty Slavie a Sparty v některých situacích nepodařilo předejít konfliktům.
Vyhrocená situace z derby mezi Slavií a Spartou.
Vyhrocená situace z derby mezi Slavií a Spartou. | Foto: Milan Kammermayer

Nervózní průběh utkání vyvrcholil v 88. minutě, kdy po vzájemné potyčce dostali červenou kartu oba kapitáni domácí Jan Bořil s hostujícím Ladislavem Krejčím a vyloučeni byli i dva členové realizačního týmu, po jednom na každé straně.

"Od začátku jsme věděli, že utkání bude nervózní. Samozřejmě jako rozhodčí chcete, aby se hrál fotbal, takže metr nastavíte trochu volnější. Ale během utkání zjistíte, že to nelze, tak jsme to chtěli více rozpískávat a kouskovat hru, aby nedocházelo ke konfliktům. Chtěli jsme jim předcházet, ale bohužel někdy se to nepodařilo," uvedl Szikszay po šlágru 9. kola a remíze 1:1, kterou Spartě zařídil v 11. minutě nastavení z penalty střídající Lukáš Haraslín.

Derby bylo plné soubojů a faulů, kterých nakonec rozhodčí odpískal 39. Nervózní průběh vygradoval v 88. minutě, kdy se chytili pod krkem domácí Bořil s hostujícím Krejčím. Potyčce předcházel faul slávisty Mojmíra Chytila na gólmana Sparty Petera Vindahla.

"Situace se odehrála na konci utkání, kdy se předpokládalo, že to bude nervózní. Zvlášť za stavu 1:0 pro Slavii. Konflikt vyvolal běžný přestupek na gólmana Sparty, Chytil udělal faul tím, že ho strčil. Následně proběhla strkanice, hráči Bořil s Krejčím se drželi pod krkem a cloumali sebou. Za mě hrubé nesportovní chování hráčů v přerušené hře," řekl Szikszay, jenž řídil ligové derby poprvé.

Oba góly padly z penalt. V 58. minutě otevřel stav domácí Václav Jurečka z pokutového kopu po zákroku Angela Preciada na Muhameda Tijaniho.

"Byl jsem situaci blízko. Preciado šel z mého pohledu nešikovně pod nohy hráče Slavie, podrazil ho při možnosti zakončit, takže pro mě pokutový kop," uvedl Szikszay.

Haraslín v závěru srovnal z penalty poté, co zahrál rukou ve vápně Igoh Ogbu. Chytil sice krátce předtím zvýšil na 2:0, ale Szikszay po zásahu videorozhodčí šel přezkoumat předchozí situaci na opačné straně a nařídil pokutový kop pro Spartu.

"Z mého pohledu jsem to viděl tak, že Ogbu zahrál tělem. Ale dostal jsem informaci, že zahrál rukou, že byla daleko od těla. Potvrdil jsem si to u přezkumu a nařídil pokutový kop," poznamenal Szikszay.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy