Mančaft musíme restartovat. A hned, burcuje boleslavský kouč Weber. Blízkost sestupu děsí celý klub

Jiří Škuba Jiří Škuba
4. 3. 2018 7:19
Nebylo to zrovna povedená premiéra. Jozef Weber načal svou boleslavskou misi porážkou od Slavie 0:3 a jeho tým stále visí nad sestupovým pásmem.
Jozef Weber
Jozef Weber | Foto: Milan Kammermayer

Mladá Boleslav - Kde odvolaný Dušan Uhrin mladší skončil, tam Jozef Weber začal. Zase porážka, zase bez vstřeleného gólu. A Boleslav stále těžce dýchá pouhý bodík nad hrůzyplnou patnáctou příčkou.

"Sestup straší nejenom mě, doufám, že celý klub. Vždyť také proto jsem tady. Ne, tady nemůže být nikdo klidný," řekl sedmačtyřicetiletý kouč po porážce 0:3 se Slavií.

Po sobotě je ale jasné, že Weber se má o co opřít. Výsledek 0:3 byl pro domácí krutý, v první půli totiž mačkali Slavii jako pomeranč do freshe. A pouze kvůli vynikajícímu Kolářovi ve slávistické brance a mizerné koncovce nešli do kabin s nějakým tím gólem navíc.

"Rychle jsme se rozkoukali, prvních 55 až 60 minut se mi líbilo. Zrychlovali jsme hru tak, jak si představovali," kývne hlavou Weber. Jenže Slavia přesně věděla, kdy udeřit. "První gól jsme dostali po standardce. Zápas pak rozhodla situace, při níž jsme odvrátili blbě balon, faulovali a inkasovali z penalty. Následně nás Slavia přehrávala," posteskne si kouč.

Šňůra bez vstřeleného gólu se protáhla už na čtyři zápasy. "Všichni viděli, proč nedáváme góly. Ale na rozdíl od posledních utkání jsme se dostali do šancí. Musíme se zaměřit na způsob, jak s nimi nakládáme. Nepanikařím, máme tu hráče schopné dát gól. Musíme to v útočnících najít, řadu situací proti Slavii řešili špatně. To červenobílí přilítli do vápna ve čtyřech lidech a šanci proměnili," dodává Weber.

Jeho výtky směrují i k renomované zimní posile Tiemoko Konatému. Záložník z Pobřeží slonoviny sice v prvním poločase větral slávistickou obranu, které s ním měla obrovské problémy, ale…

"S Timym jsem spokojený napůl. Aktivita, pohyb, rychlost, práce s míčem, náběhy, vše bylo na vysoké úrovni, ale chybělo finále. U ofenzivních hráčů nejde jen o to, jak na hřišti vypadají, ale také jaká je jejich produktivita."

Příští týden čeká Mladou Boleslav možná ještě náročnější zápas - cestuje do Brna, které je jen o bod před ní. Když na Moravě prohraje, pomalu bude končit veškerá legrace.

"Musíme tým restartovat. Času je málo, zlepšení musí nastat ihned," burcuje Weber.

 

Právě se děje

Další zprávy