Legendární Zeman fotbalovou Slavii trénovat nebude. Hledá se dál

Luděk Mádl Luděk Mádl
5. 9. 2016 11:30
Novým koučem Slavie se nestane Zdeněk Zeman, někdejší trenér AS Řím či Lazia. Místo kouče červenobílého klubu zůstává stále neobsazené.
Zdeněk Zeman se Slavií jednal, ale na spolupráci se s jejími zástupci nakonec nedomluvil
Zdeněk Zeman se Slavií jednal, ale na spolupráci se s jejími zástupci nakonec nedomluvil | Foto: Aktuálně.cz

Praha – Sen fanoušků o příchodu Zdeňka Zemana do pražské Slavie se nenaplní. Stejně jako ten předchozí, spojený se jménem Luboše Kozla. Klub vyznávající červenobílé barvy hledá trenéra dál.

Výprava Slavie se do Itálie za slavným trenérem českého původu Zdeňkem Zemanem skutečně vypravila, k dohodě ale nakonec tato jednání nevedla. Jako první přinesl zprávu o neúspěchu jednání se Zemanem efotbal.cz, dnes ji deníku Aktuálně.cz dva zdroje potvrdily. Důvody toho, proč se Slavia se slavným koučem nedohodla, však oba zdroje specifikovat odmítly.

Zdeňku Zemanovi je 69 let, do Itálie odešel z Československa po sovětské okupaci v roce 1969. Proslavil se jako vyznavač mimořádně ofenzivního herního stylu. Vedl mimo jiné týmy AS Řím, Lazia, Neapole či Fenerbahce. V uplynulé sezoně trénoval švýcarské Lugano. Teď byl volný, smlouvou nikde vázán není. Ale se Slavií se nedomluvil.

V minulosti se o něm několikrát spekulovalo jako o možném trenérovi české fotbalové reprezentace, ovšem především mezi fanoušky a v médiích, z vedení asociace nikdy osloven nebyl. Svého času o něm uvažovala jakožto o nástupci Pavla Vrby i Viktoria Plzeň, i tehdy však tyto rozhovory vyzněly do ztracena.

Slavia je bez trenéra od minulého pondělí, kdy došlo k odvolání Dušana Uhrina mladšího. Následně zkrachovala jednání s Lubošem Kozlem, koučem reprezentační 18, do polských Gliwic se vrátil Radoslav Látal, nyní vyprchala varianta Zeman. Co dál?

"Jednání s adepty na post trenéra nebudeme v tuto chvíli nijak komentovat," řekl dnes Michal Býček, mluvčí Slavie.

Od začátku se spekuluje o Martinu Ševelovi, kouči Trenčína, svého mocného západočesko-strahovského zastánce má údajně i varianta s Karlem Krejčím, ale na ni prý vedení Slavie příliš neslyší.

Vyloučit vůbec nelze variantu, že Slavia nakonec vše vyřeší z vlastních zdrojů, například prostřednictvím šéfa akademie Jiřího Plíška, v zákulisí padlo i jméno trenéra juniorky Pavla Řeháka. K dispozici jsou i další červenobílí patrioti Miroslav Beránek či František Cipro.

Nelze prý ovšem vyloučit ani nějaké úplné překvapení.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Vicepremiér Jurečka: Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat

Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo v brzké době zopakovat. Mohlo by se také případně rozšířit i na další pohledávky. Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. Uvedl to vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili. Akce začala loni 28. října a skončí v pátek. Pokud do té doby lidé s exekucí na dluh u veřejných institucí splatí původní dlužnou částku a 908 korun odměnu exekutorovi, odpustí se jim penále, úroky a další platby. 

Další zprávy