Kuchta ničil Spartu. Exslávista jí dal za Lokomotiv dva góly, Letenští prohráli

26. 1. 2022 17:50
Fotbalový útočník Jan Kuchta si pifku na Spartu udržel i jako hráč Lokomotivu Moskva. V dresu nového týmu, kam v zimě přestoupil ze Slavie, dal v přátelském duelu odvěkému rivalovi červenobílých dva góly během prvního poločasu. Letenští sice po hodině hry srovnali. nakonec však ruskému soupeři podlehli 2:3.
Jan Kuchta ještě v dresu Slavie
Jan Kuchta ještě v dresu Slavie | Foto: Reuters

Spartu, která v sobotu zdolala jiný ruského soupeře Rostov 2:0, mohl poslat do vedení už v osmé minutě Hancko z penalty, ale slovenský obránce trefil tyč.

Krátce nato Kuchta přízemní ranou ukončil neprůstřelnost Letenských v zimní přípravě. Pětadvacetiletý útočník zvýšil ve 29. minutě ze snadné dorážky po chybě brankáře Holce, kterému vypadl míč.

Po změně stran však sparťané manko dotáhli. Mezi 61. a 65. minutou střídající Dočkal připravil dva góly pro Krejčího mladšího a náhradníka Čvančaru. Zimní akvizice z Jablonce poté nastřelila tyč a musela střídat.

Kvůli zranění nedohrál ani slovenský křídelník Haraslín. V 85. minutě duel ve prospěch Lokomotivu rozhodl Kerk po zaváhání obrany Pražanů.

Svěřenci trenéra Pavla Vrby ve třetím utkání zimní přípravy poprvé nezvítězili. Kuchta za Lokomotiv skóroval i při druhém startu, v sobotu ve Španělsku pomohl k remíze 1:1 s Jabloncem.