Konec nejistoty. Novým trenérem Slavie je Šilhavý, oznámil šéf klubu Tvrdík

Luděk Mádl Luděk Mádl
5. 9. 2016 18:00
Fotbalová Slavia už má zase trenéra. Jak oznámil šéf klubu Jaroslav Tvrdík, jmenovalo vedení Slavie trenérem Jaroslava Šilhavého, dosud kouče Dukly.
Jaroslav Šilhavý, nový trenér fotbalové Slavie.
Jaroslav Šilhavý, nový trenér fotbalové Slavie. | Foto: ČTK

Praha – Novým trenérem fotbalové Slavie se stal Jaroslav Šilhavý. Oznámil to šéf klubu vyznávajícího červenobílé barvy Jaroslav Tvrdík.

"Představenstvo SK Slavia Praha jmenovalo na návrh generálního ředitele pana Martina Kroba novým trenérem A-týmu pana Jaroslava Šilhavého," uvedl Tvrdík na sociální síti Twitter.

„Je pro mě obrovskou ctí, že budu trénovat klub s tak velkou tradicí a ambicemi,” uvedl nový trenér Jaroslav Šilhavý.

Slavia byla bez trenéra přesně týden, v pondělí 1. září odvolala z funkce Dušana Uhrina mladšího.

Jaroslav Šilhavý v této rozehrané sezoně dosud působil jako kouč týmu Dukla Praha. Jako hráč ve Slavii v letech 1990–93 působil.

Největším úspěchem jeho dosavadní trenérské kariéry je zisk mistrovského titulu na lavičce Slovanu Liberec v sezoně 2011/12. Následně se pak s mužstvem zpod Ještědu prosadil i v Evropské lize, v níž se probojoval až do vyřazovací jarní části.

Vedení slávistických tréninků by se Šilhavý měl chopit už v úterý. Složení jeho realizačního týmu se bude teprve dolaďovat.

Nevyšlo to s Kozlem, ani Zemanem. Se Šilhavým už ano

„Jaroslav Šilhavý je výborný trenér s mnoha úspěchy. Od začátku byl jedním z hlavních kandidátů na nástupce Dušana Uhrina. Chtěl bych poděkovat panu Šilhavému i Dukle za férová jednání,” uvedl Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva Slavie, na klubovém webu.

V průběhu minulého týdne vyjednávala Slavia zprvu s Lubošem Kozlem, kterého mimochodem právě Šilhavý letos v létě vystřídal v roli kouče pražské Dukly. Kozel nyní vede reprezentační výběr do 18 let. A Slavii odmítl poté, co do médií prosákly detaily o probíhajících jednáních, včetně možných finančních podmínek jeho kontraktu.

Slávistická výprava se vydala i do Itálie za Zdeňkem Zemanem. Ani s někdejším koučem AS Řím či Lazia se ale červenobílí na spolupráci nedohodli.

Souhlas Jaroslava Šilhavého a také pražské Dukly, která ho musela z kontraktu uvolnit, už ovšem získali.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy