Konec nejistoty. Novým trenérem Slavie je Šilhavý, oznámil šéf klubu Tvrdík

Luděk Mádl Luděk Mádl
5. 9. 2016 18:00
Fotbalová Slavia už má zase trenéra. Jak oznámil šéf klubu Jaroslav Tvrdík, jmenovalo vedení Slavie trenérem Jaroslava Šilhavého, dosud kouče Dukly.
Jaroslav Šilhavý, nový trenér fotbalové Slavie.
Jaroslav Šilhavý, nový trenér fotbalové Slavie. | Foto: ČTK

Praha – Novým trenérem fotbalové Slavie se stal Jaroslav Šilhavý. Oznámil to šéf klubu vyznávajícího červenobílé barvy Jaroslav Tvrdík.

"Představenstvo SK Slavia Praha jmenovalo na návrh generálního ředitele pana Martina Kroba novým trenérem A-týmu pana Jaroslava Šilhavého," uvedl Tvrdík na sociální síti Twitter.

„Je pro mě obrovskou ctí, že budu trénovat klub s tak velkou tradicí a ambicemi,” uvedl nový trenér Jaroslav Šilhavý.

Slavia byla bez trenéra přesně týden, v pondělí 1. září odvolala z funkce Dušana Uhrina mladšího.

Jaroslav Šilhavý v této rozehrané sezoně dosud působil jako kouč týmu Dukla Praha. Jako hráč ve Slavii v letech 1990–93 působil.

Největším úspěchem jeho dosavadní trenérské kariéry je zisk mistrovského titulu na lavičce Slovanu Liberec v sezoně 2011/12. Následně se pak s mužstvem zpod Ještědu prosadil i v Evropské lize, v níž se probojoval až do vyřazovací jarní části.

Vedení slávistických tréninků by se Šilhavý měl chopit už v úterý. Složení jeho realizačního týmu se bude teprve dolaďovat.

Nevyšlo to s Kozlem, ani Zemanem. Se Šilhavým už ano

„Jaroslav Šilhavý je výborný trenér s mnoha úspěchy. Od začátku byl jedním z hlavních kandidátů na nástupce Dušana Uhrina. Chtěl bych poděkovat panu Šilhavému i Dukle za férová jednání,” uvedl Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva Slavie, na klubovém webu.

V průběhu minulého týdne vyjednávala Slavia zprvu s Lubošem Kozlem, kterého mimochodem právě Šilhavý letos v létě vystřídal v roli kouče pražské Dukly. Kozel nyní vede reprezentační výběr do 18 let. A Slavii odmítl poté, co do médií prosákly detaily o probíhajících jednáních, včetně možných finančních podmínek jeho kontraktu.

Slávistická výprava se vydala i do Itálie za Zdeňkem Zemanem. Ani s někdejším koučem AS Řím či Lazia se ale červenobílí na spolupráci nedohodli.

Souhlas Jaroslava Šilhavého a také pražské Dukly, která ho musela z kontraktu uvolnit, už ovšem získali.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kanoista Fuksa a kajakářka Paloudová na MS postoupili přímo do finále kilometru

Kanoista Martin Fuksa postoupil do finále mistrovství světa na 1000 metrů. Rozjížďku díky výbornému závěru vyhrál a získal jedinou přímou postupovou pozici. Nemusí tak vpodvečer absolvovat semifinále. Tomu se vyhnula také kajakářka Anežka Paloudová, které stačilo třetí místo v rozjížďce. Přes rozjížďku a semifinále postoupil do finále dvoustovky deblkajak Štěpánka Sobíšková, Barbora Galádová.

Letošní dvojnásobný mistr Evropy a pátý muž olympijského závodu Fuksa po hrách v Tokiu pracoval na rychlosti, ale ani v rozjížďce neodstartoval nejlépe. Němec Conrad Scheibner v polovině trati vedl před českým reprezentantem o více než sekundu. Zhruba 300 metrů před cílem ale Fuksa mohutně nastoupil a jeho útok byl zničující. Dostal se výrazně před Scheibnera, který pak viditelně šetřil síly na semifinále. Ani Fuksa nemusel jet poslední metry naplno.

Paloudová dojela ve druhé rozjížďce za Maďarkou Alidou Gaszovou a Britkou Lizzie Broughtonovou a s přehledem uhájila postupovou třetí pozici. Stejně jako Fuksa se tak může těšit na sobotní finále.

V sobotním finálovém programu se představí rovněž kajakářky Sobíšková a Galádová. Měly na dvoustovce blízko k postupu už z rozjížďky, kde dojely čtvrté se ztrátou osmnácti setin na postupovou třetí příčku. V semifinále měly štěstí v těsném dojezdu, když skončily druhé. Rozdíl mezi druhým a nepostupovým čtvrtým místem byl jen tři setiny. Společně budou usilovat o postup ještě na pětistovce.

V dobré formě se ukázal také čtyřkajak, do něhož společně s Jakubem Špicarem, Danielem Havlem a Janem Vorlem usedl bronzový olympijský medailista z deblkajaku Radek Šlouf. Česká posádka výborně zvládla především druhou polovinu rozjížďky na 500 metrů a předčili ji jen Maďaři s olympijským šampionem ze singlkajaku Bálintem Kopaszem. Od přímého postupu Česko dělilo 27 setin sekundy. Semifinále je čeká v pátek.

Semifinále pojedou i kajakář Jakub Zavřel na kilometru, kanoistka Denisa Řáhová na pětistovce a deblkajak Tomáš Sobíšek, Jakub Brabec na kilometru. Vypadly kanoistky Martina Malíková a Jana Zetek, které v semifinále deblu na 500 metrů dojely s velkým odstupem poslední.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Salač se v MS posune do kategorie Moto2

Motocyklový jezdec Filip Salač se v příští sezoně posune v mistrovství světa do vyšší kategorie Moto2, podepsal roční smlouvu s týmem Gresini Racing. Devatenáctiletý český reprezentant aktuálně závodí třetí rok v kategorii Moto3. Dohodu o novém angažmá potvrdil prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček.

"Mám z toho ohromnou radost. Celou letošní sezonu jsme se snažili sehnat místo o třídu výš. Jsem opravdu rád, že se to povedlo," uvedl Salač, kterého o víkendu čeká Velká cena San Marina v Misanu.

Rodák z Mladé Boleslavi debutoval v MS v roce 2018, v další sezoně začal v šampionátu jezdit pravidelně. Jeho nejlepším výsledkem je druhé místo z letošní Velké ceny Francie v Le Mans, v průběžném pořadí mu patří 17. místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy