Hrošovský v Genku padl do zlaté pasti, Sparta ho ale nevykoupí. Stále cílí na Pavelku

Jiří Škuba Jiří Škuba
25. 8. 2020 16:15
Budoucnost Patrika Hrošovského v Genku je temná, spíše nulová. Trenér Hannes Wolf s ním už nepočítá, přestože za slovenského záložníka belgický klub loni v létě zaplatil více než 130 milionů korun.
Patrik Hrošovský ještě v dresu Plzně
Patrik Hrošovský ještě v dresu Plzně | Foto: Reuters

Start sezony se Genku vydařil a kouč Wolf staví střed zálohy pouze na třech hráčích, Hrošovský tak během koronavirové pauzy zcela vypadl ze základu. Německý trenér údajně ve středu pole preferuje robustnější, silovější typy, než je subtilní technik původem z Prievidze.

Genk je připravený kývnout na přestupovou nabídku, která alespoň zčásti bude sanovat nevydařenou investici z loňského léta. O hostování podle belgických médií klub nechce ani slyšet: buď Hrošovský odejde na přestup, nebo v klubu zůstane, ale musí počítat s tím, že si moc nekopne.

Osmadvacetiletý fotbalista je tudíž k mání a zcela logicky jeho situaci registrují v nejmovitějších českých klubech. Návrat do Fortuna:Ligy, kde si Hrošovský udělal parádní jméno, by tedy smysl dával, překážkou je ale vysoké odstupné, které si Genk bude nárokovat.

Přestože je šikovný záložník jednou z ikon posledních plzeňských sezon, západočeský klub se na cestu horentních přestupů nepouští. Některá belgická média v týdnu spekulovala o zájmu Sparty a jméno Hrošovský sice na poradách sportovního úseku několikrát zaznělo, ale to bylo tak všechno. Trenérům Sparty by se trojnásobný ligový šampion v rudém dresu sice zamlouval, ale také Letnou odrazuje předpokládaná finanční náročnost přestupu.

Sportovní ředitel Tomáš Rosický má navíc vysněnou jinou posilu na post defenzivního záložníka: Davida Pavelku z Kasimpasy. "Pro Spartu je to stále priorita. Jenže jednání s Turky jsou náročná a zdlouhavá," říká zdroj z klubu s tím, že je ve hře i varianta, že by sparťanský odchovanec přišel až v zimním přestupním termínu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

FBI prohledá v kauze utajovaných dokumentů soukromý dům bývalého viceprezidenta Pence

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v rámci šetření kauzy utajovaných dokumentů v příštích dnech prohledá soukromý dům bývalého viceprezidenta Mikea Pence v Indianě, napsal ve čtvrtek list The Wall Street Journal. U Pence, stejně jako u prezidenta Joea Bidena, našli jeho spolupracovníci dokumenty označené jako tajné. Kauza utajovaných dokumentů začala loni v srpnu, když agenti FBI našli v soukromém sídle exprezidenta Donalda Trumpa na Floridě několik krabic materiálů, které měl Trump odevzdat po odchodu z Bílého domu.

Jak bývalí prezidenti a viceprezidenti zacházeli s utajovanými dokumenty nyní vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti. Biden a Pence oba uznali, že malé množství citlivých materiálů neměli uchovávat ve svých soukromých nemovitostech a prohlásili, že s úřady budou "plně spolupracovat". V Bidenově washingtonské kanceláři a jeho dvou domech našli vyšetřovatelé "malé množství dokumentů" a k dalšímu přezkumu si odnesli materiály datované až desítky let do minulosti, kdy byl Biden americkým senátorem.

"Když ve funkci končí jeden prezident a nastupuje nový, v Bílém domě nejsou žádné dokumenty, žádné složky a počítače jsou naprosto prázdné," řekl WSJ David Marchik, autor knihy The Peaceful Transfer of Power (Nenásilné předání moci), která mapuje předávání moci mezi americkými prezidenty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy