Za Realem do Bruntálu. Kužela tížil oběd, Forejt nevařil. Ale Břidličná nelitovala

yac yac - za podpory: Gambrinus Kopeme za fotbal logo
30. 8. 2020 7:34
Dlouhých šest měsíců trvalo, než se mohly v českém fotbale rozběhnout i nižší soutěže, včetně krajských a okresních přeborů. Jak to vypadalo v Břidličné nedaleko Bruntálu, kde start nové sezony oslavili přátelským utkáním s týmem osobností Real Top Praha, se můžete podívat v druhém díle pořadu Fotbalová republika.
Fotbalová republika, díl druhý: Břidličná otevírá sezonu | Video: Aktuálně.cz

Pandemie nového koronaviru zasáhla nejen profesionální, ale také amatérský sport. Na bezmála půl roku byly přerušeny veškeré fotbalové soutěže od třetí ligy až po okresní přebory. 

Dlouhá pauza se týkala i TJ Břidličná, jejíž první mužstvo působí v přeboru Moravskoslezského kraje a v rozjeté sezoně snilo o postupu do divize. Koronavirové onemocnění covid-19 ale udělalo smělým plánům alespoň pro tento rok přítrž. 

"Samozřejmě nám fotbal chyběl, jako všem," přiznává kapitán Michal Minich. "Trénovali jsme, jak jsme mohli, tedy v uzavřených prostorách a hlavně večer," prohlásil s potutelným smíchem lídr Břidličné v novém dílu pořadu Fotbalová republika. 

Zatímco A tým už měl v době natáčení za sebou první kolo nové sezony, pro "béčko" se stal generálkou na nový ročník až duel s výběrem osobností i bývalých elitních fotbalistů Real Top Praha.

Místní fanoušci tak mohli na vlastní oči zhodnotit nejen připravenost domácích borců, ale také fotbalovou techniku herce Davida Novotného, který se v seriálu Okresní přebor proslavil rolí Jardy Kužela, nebo třeba vyhlášeného gastronoma Přemka Forejta, jehož zase proslavil televizní pořad MasterChef.

A právě tito dva byli fanoušky zmiňováni jako vůbec nejlepší hráči zápasu. "Nejlepší byl Jarda Kužel," hlásil po zápase jeden z příznivců Břidličné. "A druhej nejlepší ten kuchař z MasterChefa, akorát nám nic neuvařil," dodal jiný. 

Sám Novotný, pro místní pouze a jen Jarda Kužel, se v zápase gólově neprosadil a svůj výkon hodnotil poněkud střízlivěji. "Mám několik kilo nahoru, terén je těžkej. A taky jsme jeli dlouho vlakem a proběhl oběd…" dodal s úsměvem herec. 

Navzdory těžkostem Novotného ale zápas nakonec skončil vítězstvím Realu Top 5:3. Místním to ale zas tak nevadilo. "Pro nás je velká pocta, že můžeme začít takovým zápasem, jako se tu hrál dneska," přiznal kapitán Minich. 

Jak to na fotbalovém hřišti v Břidličné v neděli vypadalo se můžete podívat ve druhém dílu Fotbalová republika, který vznikl ve spolupráci s projektem Kopeme za fotbal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bílý dům chce urychlit vyhoštění migrantů, kteří táboří na texaské hranici

Americká vláda chce urychlit vyhoštění migrantů, kteří se v uplynulých dnech utábořili na hranici mezi Texasem a Mexikem. Ministerstvo vnitřní bezpečnosti oznámilo, že zajistilo nové přepravní kapacity, které umožní během tří dnů vyhostit větší množství lidí, uvedla agentura AP. U texaského města Del Rio se v pátek nacházelo podle místní policie přes 13 tisíc migrantů, kteří pochází převážně z Haiti.

Část migrantů, kteří se usadili u mostu spojujícího USA s Mexikem, americké úřady odsunuly na jiná místa. To má ulehčit přezkum, zda migranti měli právo vstoupit do USA. Pohraniční stráž a celníci počítají s tím, že v této oblasti mexicko-americké hranice budou mít od pondělí přinejmenším 400 svých příslušníků.

Americká vláda chce vyhošťovat migranty letecky do země původu. Ve skupině podle médií převažují lidé původem z Haiti. Američtí představitelé jednají se zástupci této karibské země o navracení migrantů. Americké ministerstvo by chtělo vypravit pět až osm letů denně, často ale bude záležet na dohodě s haitskými úřady. Americké úřady se také domnívají, že kvůli nebezpečí návratu do vlasti by se část Haiťanů mohla přemístit zpět do Mexika.

V texaském městě Del Rio žije zhruba 35 tisíc lidí. Město, které migrační vlny zažilo vícekrát, řídí starosta Bruno Lozano, který byl zvolen za Demokratickou stranu. Stávající vládu prezidenta Joea Bidena ale kritizuje za nedostatečnou migrační politiku na hranici s Mexikem.

Z Haiti, které patří k nejchudším státům na americkém kontinentě, odešlo v uplynulých letech mnoho lidí. Většinou směřovali do latinskoamerických států. V případě města Del Rio není jasné, proč se migranti rozhodli pro hromadný vstup do Spojených států. Podle odborníků se tak může stát i na základě mylných či falešných informací.

Zdroj: ČTK
Další zprávy