Hornyák za kritiku rozhodčího nesmí dva zápasy na lavičku Liberce

25. 10. 2018 16:52
Fotbalistům Liberce bude ve dvou soutěžních zápasech chybět trenér Zsolt Hornyák. Disciplinární komise ho potrestala za kritiku rozhodčího po nedělním utkání s pražskou Slavií. K tomu slovenský kouč musí zaplatit pokutu 20 tisíc korun. Hornyák si po domácí prohře 0:1 posteskl, že duel 12. ligového kola ovlivnily sporné momenty. Vyloučení libereckého obránce Jana Mikuly z 12. minuty trenér Slovanu označil za přísné a zároveň se pozastavil nad situací z 83. minuty, kdy sudí Radek Příhoda po poradě s videorozhodčím nenařídil penaltu za souboj střídajícího Martina Koscelníka s hostujícím Janem Bořilem. Vedení Liberce den po zápase proti verdiktům rozhodčích podalo protest.
Zsolt Hornyák
Zsolt Hornyák | Foto: Milan Kammermayer

před 10 minutami

Srí Lanka je poprvé ve své historii v platební neschopnosti. Centrální banka varovala, že inflace může vystoupit až na 40 procent

Srí Lanka je poprvé ve své historii v platební neschopnosti. Guvernér centrální banky varoval, že inflace může vystoupit až na 40 procent.

před 48 minutami

Běžný účet platební bilance eurozóny je poprvé po deseti letech v deficitu

Běžný účet platební bilance eurozóny skončil v březnu deficitem zhruba dvě miliardy eur (téměř 50 miliard Kč), zatímco v únoru byl v přebytku, který činil asi 16 miliard eur. Ve své zprávě to dnes uvedla Evropská centrální banka (ECB). Ač je to nízký schodek, znamená to první deficit zhruba za deset let, uvedla agentura Reuters.

Platební bilanci v březnu ovlivnil deficit obchodní bilance a také odliv sekundárních příjmů, což jsou transfery mezi rezidenty a nerezidenty. Běžný účet platební bilance je souhrnem všech ekonomických transakcí eurozóny se zbytkem světa.

Za rok do konce března skončil běžný účet platební bilance v přebytku, který představoval 1,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP) eurozóny. Přebytek se tak snížil proti předchozím dvanácti měsícům, kdy představoval 2,6 procenta HDP.