Fotbalová Sparta zaplatí za diváky na hřišti po utkání s Plzní 200 tisíc korun

ČTK ČTK
8. 6. 2023 17:21
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) udělila Spartě pokutu 200 tisíc korun za vniknutí diváků na hřiště po utkání závěrečného 5. kola nadstavbové skupiny o titul s Plzní, při němž několik osob utrpělo zranění i kvůli pyrotechnice. Disciplinární komise o tom informovala v komuniké.
Fanoušci Sparty v posledním utkání uplynulého ročníku Fortuna:Ligy
Fanoušci Sparty v posledním utkání uplynulého ročníku Fortuna:Ligy | Foto: Milan Kammermayer

Zápas mezi Spartou a Plzní, v němž měli domácí už předem jistý první titul po devíti letech, musel rozhodčí Stanislav Volek v 84. minutě na chvíli přerušit, neboť desítky příznivců za jednou z branek, kde sídlí "kotel", přelezly z tribuny k postranní čáře. Sudí pak raději ukončil utkání hned po uplynutí 90. minuty a několik tisícovek příznivců vběhlo v euforii na trávník.

"Při oslavách po závěrečném hvizdu, kdy tisíce fanoušků vnikly přímo na hrací plochu, došlo ke zranění několika osob. Nutný byl zásah záchranné služby, která musela ošetřit i zranění způsobená pyrotechnikou, a v několika případech muselo dojít i k převozu osob do nemocnice," řekl předseda disciplinární komise Richard Baček.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy