Staněk nedochytal premiéru, trápí ho sval. Slavia pak předvedla obrat

27. 1. 2024 14:46
Fotbalisté Slavie v prvním ze dvou dnešních přípravných zápasů na soustředění v Portugalsku porazili Peking Kuo-an po obratu 3:1. Pražané s šestým týmem minulé sezony čínské ligy prohrávali, ale po změně stran otočili stav brankami Davida Douděry, Ewertona a Václava Jurečky z penalty.
Jindřich Staněk
Jindřich Staněk | Foto: ČTK

Za červenobílé poprvé po přestupu z Plzně nastoupil gólman Jindřich Staněk, ale z blíže nespecifikovaných zdravotních důvodů musel už po půlhodině střídat. V druhém duelu se stejným soupeřem odlišná sestava červenobílých remizovala bez gólů.

Staněk kvůli potížím chyběl v prvních dvou přípravných zápasech Slavie na kempu v Portugalsku. V premiéře za červenobílé navlékl reprezentační brankář kapitánskou pásku a už po necelých dvou minutách musel lovit míč ze sítě. Pražané ve třetím duelu zimní přípravy poprvé inkasovali.

V 32. minutě pak Staněk přepustil mezi tyčemi místo Ondřeji Kolářovi. Bývalá slávistická jednička, která má od zranění hlavy před třemi lety proti Glasgow Rangers zdravotní potíže, chytala zápas poprvé od září. Krátce po Staňkovi musel kvůli zranění střídat i Conrad Wallem.

"Nechtěl bych zatím dělat závěry. Kluci půjdou na vyšetření, budeme čekat na to, jak se vyjádří doktoři. U Conrada si myslím, že by to nemělo být nic tak strašného. Jindra cítil sval, tak jsme raději zareagovali střídáním. Teď nedokážu říct, ale doufejme, že budou připraveni na první (jarní) zápas," řekl klubové televizi asistent slávistického trenéra Zdeněk Houštecký.

Pekingský celek, za který nastoupil i někdejší slávistický obránce Michal Ngadeu, po přestávce překvapivé vedení neudržel. Po hodině hry srovnal z voleje Douděra a za dalších devět minut otočil skóre přízemní střelou k tyči Ewerton, jenž na podzim hostoval v Baníku Ostrava. V posledním minutě pak z penalty zvýšil faulovaný Jurečka.

Český vicemistr vyhrál i třetí zápas zimní přípravy. V tom čtvrtém poprvé nezvítězil, z řady šancí se v druhém duelu proti Pekingu Kuo-an neprosadil. Slávisté dvakrát trefili tyč a jednou břevno, v prvním poločase rozhodčí neuznali po gólu na každé straně kvůli ofsajdu. Pražané nastoupili v kompletně obměněné sestavě oproti úvodnímu utkání.

"Obě dvě utkání probíhala víceméně stejně, chtěli jsme se hodně držet na balonu. První zápas jsme zvládli vítězně. V druhém jsme neproměnili gólové šance, mohlo to skončit klidně o tři góly. Chyběla nám lehkost v zakončení, je to odraz únavy z náročné přípravy," uvedl Houštecký.

Po návratu z Portugalska se červenobílí příští neděli představí doma v Edenu v generálce na jarní část sezony se Zlatými Moravci.

Přípravná fotbalová utkání:

Slavia Praha - Peking Kuo-an 3:1 (0:1)

Branky: 60. Douděra, 69. Ewerton, 90. Jurečka z pen. - 2. Abreu.

Sestava Slavie: Staněk (32. Kolář) - Douděra, Ogbu, Vlček, Diouf - Jurásek (79. Lacko), Ševčík (76. Hromada), Oscar, Jurečka, Wallem (37. Ewerton) - Chytil. Trenér: Trpišovský.

Slavia Praha - Peking Kuo-an 0:0

Sestava Slavie: Mandous - Tomič, Masopust (66. Kačaraba), Bořil, Zmrzlý - Zafeiris, Provod - Schranz (84. Lacko), Ogungbayi, Van Buren - Tijani (59. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Bohemians Praha 1905 - TS Galaxy 4:3 (2:0)

Branky Bohemians: 38. Kozák, 42. Kovařík, 65. Ristovski, 90. Matoušek.

Sestava Bohemians - I. poločas: Reichl - M. Kadlec, Křapka, Vondra - Mužík, Jindřišek, Beran, Kovařík - Kozák, Puškáč (10. Prekop) - Huf. II. poločas: Valeš - A. Kadlec, Křapka, Hůlka - Dostál (52. M. Kadlec), Hála, Hrubý, Hybš - Mužík, Matoušek - Ristovski. Trenér: Veselý.

Baník Ostrava - Oboloň Kyjev 3:1 (1:1)

Branky: 31. a 60. Šín, 89. Tanko - 28. Taranucha.

Sestava Ostravy: Markovič - Juroška, Frydrych, Pojezný, Šehič - Šudák (46. Málek), Miškovič (70. Grygar), Kubala, Šín, Madleňák (70. Krupička) - Tanko. Trenér: Hapal.