Čekání Teplic na první výhru skončilo v Ostravě

20. 8. 2022 18:03
Fotbalisté Teplic ve čtvrtém kole první ligy zvítězili v Ostravě 2:1 a dočkali se první výhry v sezoně.
Rozhodčí Jan Petřík, Nemanja Kuzmanovič z Ostravy, který střílí gól, brankář Teplic Filip Mucha a Jan Knapík z Teplic | Foto: ČTK

Na vedoucí gól hostujícího Jana Knapíka odpověděl ještě v úvodním poločase Nemanja Kuzmanovič. Přes šance a tlak Baníku zápas rozhodl deset minut před koncem Abdallah Gning. Ostravští doma prohráli druhé ze tří utkání v ročníku nejvyšší soutěže.

"Potvrdili jsme zlepšující se formu, musím hráče pochválit za bojovnost. Druhou půli nás Baník zmáčkl. Měli jsem štěstí, podržel nás gólman Mucha. Pak Trubač předvedl krásnou akci před druhým gólem. Chtěl bych od nás takových akcí ale více. Jsem rád, že to dnes rozhodlo v náš prospěch," řekl teplický trenér Jiří Jarošík na tiskové konferenci.

Slezané nastoupili v totožné jedenáctce jako před týdnem proti Zlínu, ale vývoj byl tentokrát jiný. Domácí Buchta totiž ve 12. minutě promarnil obrovskou šanci a gólman Mucha jeho dorážku z malého vápna vytlačil vedle.

Jako první tak skórovali Tepličtí. Po akci Gninga ještě nohami zakročil brankář Laštůvka, ale v 19. minutě přišel roh a naprosto neobsazený Knapík umístěnou hlavičkou zavěsil míč k tyči.

Opařený Baník se pak čtvrt hodiny sbíral a nedokázal se vůbec prosadit. Před půlí ale jeho tlak znovu začal nabírat na síle a v 37. minutě domácím vyšla pohledná akce z levé strany. Buchta přistrčil míč Klímovi, po jehož centru se zblízka hlavou prosadil Srb Kuzmanovič.

Klíma s Buchtou vedli většinu útočných akcí Ostravy. Tak jako v úvodu druhé půle, kdy Buchta posunul balon za obranu na Klímu, jenž přeloboval Muchu, ale toho před brankovou čárou zastoupil spoluhráč. Další šanci přichystal Buchta v 56. minutě Kuzmanovičovi, který ale z 11 metrů sám před Muchou zakončení volejem nezvládl.

Přestože tlak měla Ostrava, hosté byli nadále schopni hrozit. Po sérii domácích příležitostí se v 60. minutě nebezpečně opřel uvnitř vápna do balonu Knapík, ale přestřelil.

Pak ale pokračovala převaha a možnosti Baníku. Jaroň se v šestnáctce uvolnil na slabší levou nohu, a tak jeho rána neměla potřebnou přesnost a skončil jen na boční síti. A podobně dopadl v 76. minutě Kuzmanovičův volej.

O to ledovější sprcha se na Ostravu snesla deset minut před koncem. Hosté rychlou souhrou na jeden dotek vyšachovali soupeřovu obranu a Gning z malého vápna uklidil míč do sítě. Senegalský záložník si připsal premiérovou branku v nejvyšší soutěži.

Závěrečné snaze Baníku chyběla invence i kvalita, Kaločovu ránu vyrazil Mucha a hosté už tři body uhájili. Tepličtí v Ostravě zvítězili ve druhém ligovém utkání po sobě, v únoru si odvezli výhru 4:2. "Asi bychom sem měli jezdit častěji," podotkl Jarošík.

"Zápas se lámal za stavu 1:1. Měli jsme tři, čtyři situace, kdy jsme měli dát druhý gól, bohužel nedali, a koledovali jsme si o to sami. Pak přichází trest, potrestali jsme se sami za vlastní nemohoucnost," dodal ostravský kouč Pavel Vrba.

4. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - FK Teplice 1:2 (1:1)

Branky: 37. Kuzmanovič - 19. Knapík, 80. Gning. Rozhodčí: Petřík - Kříž, Hurych - Berka (video). ŽK: Klíma, Buchta, Kaloč, Frydrych, Šehič, Chlumecký, Oulehla (asistent trenéra), V. Baránek (trenér brankářů) - Hybš, Gning, Kodad, Jarošík (trenér). Diváci: 6008.

Ostrava: Laštůvka - Sanneh, Frydrych, Pojezný, Fleišman - P. Jaroň (73. Tijani), Kaloč (88. Takács), Pokorný, Kuzmanovič, Buchta (63. Šehič) - Klíma. Trenér: Vrba.

Teplice: Mucha - Vondrášek, Knapík, Hybš - Hyčka, Kučera (89. Drame), Trubač, Jukl, Urbanec - Gning (90. Čerepkai), Procházka (46. Kodad, 90. Žák). Trenér: Jarošík.