Bohemians
7. Sima
66. Provod
68. Hronek

Vítejte u online přenosu z utkání 13. kola Fortuna:Ligy mezi Slavií a Bohemians. Zápas začíná v neděli 20. prosince v 18:30.

Fotbalová Fortuna:Liga letos jede déle, než se původně plánovalo. Kvůli koronavirové pauze se přibližně měsíc nehrálo, proto teď nastalo pro týmy hektické období. Dvakrát se totiž hraje přes týden, jedno kolo uprostřed týdne už mají fotbalisté za sebou, druhé je čeká před Vánoci. Fotbalová liga ještě 23.12., to je velká rarita. Přesto si to situace žádala. Momentálně se nacházíme v 13. kole nejvyšší soutěže. Už v pátek Baník remizoval s Olomouc, včera uspěli Liberec, Karviná a Jablonec. Ze sestupového pásma se odpoutaly Teplice. My se však budeme věnovat vršovickému derby mezi Slavií a Bohemians.

Klokani se nachází momentálně na třinácté příčce se čtrnácti body, jen pět bodů nad sestupovým pásmem. A nezažívají úplně úspěšné období. Po měsíční pauze totiž odehráli svěřenci kouče Klusáčka 7 utkání a vyhráli jen 2x. Navíc hned čtyřikrát prohráli a až v úterý zastavili sérii 4 zápasů bez výhry. Doma si poradili s předposlední Příbramí. Ani tak to ale není moc dobrá pozice, vzhledem k tomu, že dnes je čeká duel na půdě lídra ze Slavie. Každopádně do utkání mohou dát vše, v úterý totiž duel s Opavou hrát nebudou, je odložen kvůli karanténě slezského celku.

Trenér Luděk Klusáček posílá do utkání tuto sestavu. Vrací se krajní obránce Dostál nebo také Tomáš Necid, střelec, který je odchovancem právě rivala ze Slavie.

Slavia se drží s přehledem na čele tabulky. Od třetího kola si počínala suverénně, po pauze porazila Mladou Boleslav, uspěla v Opavě a skvěle si vedla i v Evropské lize. Dvakrát porazila Nice a jednou Beer-Ševu. Jen před derby přišlo malinké zaváhání proti Brnu, kde o výhru sešívaní přišli v závěru. V derby však tým kouče Trpišovského ukázal svou sílu a na půdě rivala ze Sparty jasně vyhrál 3:0. Stejným výsledkem poté doma porazil i Liberec. Ve středu dění je hlavně objev sezony Abdallah Sima. Mladý Senegalec skóruje takřka v každém utkání, Liberci i Spartě dal branky dvě. Už kolem něj krouží velké evropské celky nebo také už tradiční obchodní partner Slavie West Ham United, kde již hrají Tomáš Souček a Vladimír Coufal.

V této sestavě nastoupí sešívaní do posledního domácího duelu roku 2020. Chybí Hovorka, Musa, Ševčík nebo Holeš, přesto je to velmi silná sestava. V záloze se vedle Stancia představí Oscar Dorley a Lukáš Provod, o produktivitu by se mělo starat trio Sima, Kuchta a Olayinka.

Ve středu měli hrát sešívání duel na hřišti Zlína, jenže musel být odložen. Devět hráčů Slavie bylo pozitivně testováno na Covid-19 soukromou laboratoří. Jenže v pátek se po kontrolních testech ukázalo, že výsledky testu byly mylné a všichni hráči mají negativní výsledek. Což znamenalo jediné, návrat do tréninkového procesu a příprava na dnešní duel. Chaotická situace určitě favoritovi nepřidá, přesto může být rád, že může nastoupit. V případě výhry opět uteče Spartě na rozdíl 5 bodů. Letenský celek musel také odkládat jeden duel a to ten včerejší v Opavě.

Dnes se odehrálo ještě jedno utkání od 16:00. Plzeň si po nepříznivé sérii minule napravila chuť a zastřílela si. Dnes ale přišla další facka a krutý návrat do prosincové reality. Západočeši totiž utržili na půdě Slovácka debakl 0:4. Před středečním šlágrem proti Slavii tak nebudou v dobré pohodě.

Sudí Franěk prvním hvizdem do píšťalky zahájil utkání.

1

Hned na konci první minuty našel Stanciu krásným pasem za obranou Provoda, jenže toho zradil příliš silný první dotek s míčem.

3

Dostál hledal ve vápně Necida, u míče byl první ale Ondřej Kolář.

4

Sima se na pravé straně dostal přes dva protihráče, jeho přihrávka ale nenašla žádného ze spoluhráčů.

5

K zakončení se dostal Nicolae Stanciu, který si hezky narazil s Kuchtou. Jeho přízemní pokus Le Giang vyrazil na rohový kop.

7

Slavia otevírá skóre hned v sedmé minutě utkání. 7. start v ligové sezoně a v 7. minutě Abdallah Sima skóruje posedmé v sezoně. Stanciu našel pasem za obranu senegalského střelce, kterého nechal za sebe proniknout trestuhodně Vondra. A v pohodě hrající mladík chytrým obstřelem na zadní tyč překonal Le Gianga v bráně Bohemians.

9

Klokani chtěli určitě co nejdéle udržet čisté konto, bohužel raketový vstup svého rivala vůbec nezachytili.

10

Olayinku v dalším postupu zastavil praporek pomezního, nigerijský křídelník byl v ofsajdu.

15

Necid s Pulkrabem si po odkopu neporadili s míčem, brzy je o něj připravil Zima a Slavia opět drží míč na svých kopačkách.

16

Kuchta měl 2 možnosti k centru, jednou k němu obrana hostí srazil míč zpět. Podruhé Bederka odvrátil míč na rohový kop.

17

Provodův centr zkusil krkolomně ze vzduchu trefit Zima, bránu ale vůbec netrefil.

20

Vaníček si to namířil dopředu na vlastní pěst, neměl s kým hrát. Nakonec vybojoval na Stanciovi přímý kop.

20

Nadějný brejk Slavie a skvělá práce Oscara, který si vyměnil s Provodem, jeho centr ale nedokázal nikdo zakončit.

21

Stanciu hledal ve vápně Simu, který opět vyskočil nejvýš, hlavou však míč netrefil dobře.

24

Bohemians se dostali k prvnímu ohrožení brány Ondřeje Koláře. Zpoza vápna zkoušel pálit Dostál, trefil ale jen náruč gólmana Slavie.

28

Slávisté se ve vápně snažili akci příliš překombinovat, už to chtělo zřejmě zakončení.

28

Brejk hostů vypadal nebezpečně, jenže Necid při zakončení trefil jen blok Slavie.

29

Po další pěkné akci překvapil Le Gianga ránou z úhlu Olayinka, slovenský brankář však napodruhé míč pokryl.

32

Nebezpečné akce na obou stranách, Pulkrab se málem dostal k zakončení, Kúdela jej ale vyvedl z rovnováhy. Po brejku Slavie trochu zbrkle poslal Jindřišek míč do zámezí a nabídl roh Slavii.

36

Hosté se stále více osmělují. Köstl procpal míč na Pulkraba, který už hledal Necida před odkrytou bránou. Na poslední chvíli zasáhl Zima.

39

Masopust si pěkně narazil míč s Provodem, dokonce jej dostal i do vápna, ale měl k němu daleko. Le Giang jej tak sebral pro sebe.

43

Ex-Slávista Tomáš Necid zazdil obrovskou šanci. Po přihrávce Hronka se zjevil sám ve vápně, jenže místo střely se snažil udělat ještě jednu kličku a o míč přišel. Velká šance zahozená hodně špatným rozhodnutím.

45

Nastavují se 2 minuty.

45+1

Ondřej Kúdela málem v nastavení srovnal, jenže trefou do vlastní brány. Po standardní situaci Klokanů totiž hlavou poslal míč přímo na svou bránu. K jeho štěstí byl Kolář připraven.

45+2

Z rohu vápna zkusil vypálit Masopust, pálil však mimo. To je vše, co jsem v 1. půli viděli, Slavia vede ve vršovickém derby 1:0.

Hosté z Ďolíčku chtěli určitě nastoupit s pevnou defenzívou a co nejdéle udržet stav 0:0. Jenže hned v 7. minutě nachytal pasem za obranu Stanciu na švestkách Vondru, za kterého naběhl Sima. Senegalský objev pak z těžké pozice umístil míč přesně na zadní tyč. Domácí pak byli lepší, ale k vyložené šanci se nedostali a zhruba po půlhodině hry se začali osmělovat i Klokani. Největší šanci na srovnání zazdil před pauzou Tomáš Necid. Po první půli zřejmě nebude spokojen ani jeden trenér.

Druhá půle právě odstartovala.

48

Po nepřesné kombinaci na levém křídle se míč odrazil za vápno, kde se do něj z voleje opřel Stanciu. A moc nechybělo, aby míč zapadl k pravé tyči, nakonec ji ale těsně minul.

50

Úplně volný prostor měl na levé straně hřiště Bořil, jenže jeho postup k bráně zastavil špatný dotek s míček. Kapitán Slavie si míč příliš předkopl.

51

Z velké dálky zkusil protáhnout Koláře Hronek a povedlo se. Brankář Slavie musel do vzduchu, aby jeho ránu vytlačil na roh.

55

Lukáš Provod si hodně zblízka mohl prohlédnout žlutou kartu, kterou viděl od sudího Fraňka po faulu na Necida.

60

Slávisté stále drží míč a snaží se přidat branku, jenže v kombinaci to vázne a často dochází k nepřenostem.

63

Bohemians výborně napadají, snaží se s utkáním něco udělat a vůbec nevzdávají šanci na srovnání.

64

První střídání domácích. Ibrahima Traore nahradil na trávníku Oscara Dorleyho.

65

Druhým potrestaným Slávistou je Masopust, který na půli hřiště napadal příliš vehementně.

66

Slavia se může uklidnit, dočkala pojišťující druhé trefy. Obrana Bohemians byla z ničeho nic úplně rozhozená. Kuchta vytvořil prostor, Sima vyslal míč na Provoda a ten běžel sám na bránu. S Le Giangem si poradil efektním obloučkem.

68

Ani ne dvě minuty vedla Slavia o dvě branky. Rychlou akci vyšperkoval centrem z levé strany Vondra. Olayinka si nepohlídal nabíhajícího Hronka, ten jej přetlačil a hlavou překonal Koláře.

69

Další střelecký pokus vyslal Nicolae Stanciu, jenže levačkou zpoza vápna bránu těsně minul.

73

Slavia mohla kopat penaltu. Nadějný brejk domácích sice obrana Bohemians zastavila, jenže Köstl při odkopu trefil ruku spoluhráče Vondry. Sudí Franěk sice odpískal penaltu, jenže po zhlédnutí záznamu na obrazovce svůj původní verdikt zrušil.

77

Poprvé střídá Luděk Klusáček, Tomáše Necida střídá Pavel Osmančík.

77

Střídá i Slavia, Nicoale Stanciu přepustil své místo Ondřeji Lingrovi.

82

Žlutou kartu uviděl i kouč Jindřich Trpišovský. Ten totiž nedokázal vydýchat, že souboj Traoreho s Osmančíkem sudí Franěk posoudil naopak, než podle něj měl.

83

Dvojí střídání v kádru Klokanů. Till Schumacher nahradil Martina Dostála, Jakub Nečas vystřídal Antonína Vaníčka.

90

Bohemka se snaží o srovnání, ale hra se odvíjí spíše ve středu hřiště, je to hodně bojovné bez nějakých šancí.

90+1

Taktické střídání Slavie. Stanislav Tecl nahradil Jana Kuchtu. V kádru Klokanů Josef Jindřišek přepustil své místo Romanu Květovi.

90+2

I přes dvouminutové řešení u VARu jsou nastaveny pouze 3 minuty.

90+3

Roman Květ se zkusil opřít do skákajícího míče, jeho rána byla ale odsouzena k neúspěchu.

Je konec, Slavia udržela své vedení a poráží Bohemians 2:1.

Nebyla to úplně procházka růžovou zahradou, přesto Slavia zvládla doma vršovické derby s Bohemians a po výhře 2:1 odskakuje Spartě opět na rozdíl 5 bodů. Už v sedmé minutě otevřel skóre Sima, jenže po půlhodině hry se dostali do hry i hosté a mohli po šanci Necida i srovnat. V druhé půli také domácí nijak nedominovali, jenže po jednom propadnutí obranay Klokany trestal Provod.

Sešívaní vedli jen dvě minuty, Hronek po centru Vondry přetlačil Olayinku a snížil na 1:2. Bohemians si pořádný tlak nevypracovali, domácí také nezahrozili. Posledních dvacet minut bylo hodně bojovných a divácky ne úplně atraktivních, nakonec ale docela s přehledem domácí uhájili vedení. Úplná spokojenost v jejich kabině ale zřejmě vládnout nebude.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.