Nepodepsáno, ale domluveno. Trávník míří do Sparty, odejít může naopak Kanga

Jiří Škuba Jiří Škuba
7. 6. 2019 10:14
Fotbalová Sparta mohutně posiluje. Dalším ofenzivním úlovkem letenské ofenzivy by se měl stát jablonecký záložník Michal Trávník.
Fortuna:liga 2018, Příbram - Jablonec, Michal Trávník
Fortuna:liga 2018, Příbram - Jablonec, Michal Trávník | Foto: ČTK

Dohoda je na světě, zbývá už jen doladit detaily transferu. Pokud se nestane nic neočekávaného, pětadvacetiletý Trávník se během následujících dní stane další posilou Sparty. Aktuálně.cz to potvrdil zdroj dobře obeznámený s děním v klubu.

Podepsáno ovšem ještě nic není. Byť se na internetu už objevily fotografie Trávníka s dresem pražské Sparty, jde o fakeovou zprávu. 

Trávníkův příchod dává smysl i v tom směru, že sám hráč má s novým trenérem Václavem Jílkem velmi dobré vztahy ještě ze společného působení u jednadvacítky. Pro Trávníka je tak smlouva na Letné ideálním angažmá.

Naopak Sparta bude těžit z toho, že ji příchod odchovance Slovácka pomůže vyřešit personální krizi ve středu zálohy, se kterou se na Letné momentálně potýkají. Bořek Dočkal se po operaci vrátí až na podzim a nejasná je budoucnost Guélora Kangy.

Ten byl sice nejlepším sparťanským hráčem uplynulého ligového ročníku, nicméně není jednoduché ho zkrotit. "Hru Sparty si dovedu představit bez Kangy i s ním. Jakým směrem se to bude ubírat, určí až první společné dny a týdny," prohlásil kouč po svém nástupu do funkce.

I vzhledem k neúspěšné sezoně je Sparta v letním přestupovém okně mimořádně aktivní. Už dříve získala útočníka Libora Kozáka z Liberce, norského krajního obránce Andrease Vindheima a talentovaného záložníka z Brna Ladislava Krejčího.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy