Nepodepsáno, ale domluveno. Trávník míří do Sparty, odejít může naopak Kanga

Jiří Škuba Jiří Škuba
7. 6. 2019 10:14
Fotbalová Sparta mohutně posiluje. Dalším ofenzivním úlovkem letenské ofenzivy by se měl stát jablonecký záložník Michal Trávník.
Fortuna:liga 2018, Příbram - Jablonec, Michal Trávník
Fortuna:liga 2018, Příbram - Jablonec, Michal Trávník | Foto: ČTK

Dohoda je na světě, zbývá už jen doladit detaily transferu. Pokud se nestane nic neočekávaného, pětadvacetiletý Trávník se během následujících dní stane další posilou Sparty. Aktuálně.cz to potvrdil zdroj dobře obeznámený s děním v klubu.

Podepsáno ovšem ještě nic není. Byť se na internetu už objevily fotografie Trávníka s dresem pražské Sparty, jde o fakeovou zprávu. 

Trávníkův příchod dává smysl i v tom směru, že sám hráč má s novým trenérem Václavem Jílkem velmi dobré vztahy ještě ze společného působení u jednadvacítky. Pro Trávníka je tak smlouva na Letné ideálním angažmá.

Naopak Sparta bude těžit z toho, že ji příchod odchovance Slovácka pomůže vyřešit personální krizi ve středu zálohy, se kterou se na Letné momentálně potýkají. Bořek Dočkal se po operaci vrátí až na podzim a nejasná je budoucnost Guélora Kangy.

Ten byl sice nejlepším sparťanským hráčem uplynulého ligového ročníku, nicméně není jednoduché ho zkrotit. "Hru Sparty si dovedu představit bez Kangy i s ním. Jakým směrem se to bude ubírat, určí až první společné dny a týdny," prohlásil kouč po svém nástupu do funkce.

I vzhledem k neúspěšné sezoně je Sparta v letním přestupovém okně mimořádně aktivní. Už dříve získala útočníka Libora Kozáka z Liberce, norského krajního obránce Andrease Vindheima a talentovaného záložníka z Brna Ladislava Krejčího.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Do nového mýtného systému je přihlášeno jen 82 tisíc aut. Hrozí kolaps, říká ministr

Do nového mýtného systému, jenž má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 82.000 vozidel, celkem se očekává 450 000 vozů. Většinu z registrovaných tvoří velcí dopravci, z menších firem, které ovšem v současném systému tvoří v souhrnu většinu, se zaregistrovalo pouze pět procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy