Bývalý rozhodčí Paták bude sportovním ředitelem Příbrami

ČTK ČTK
28. 8. 2016 21:31
Novým sportovním ředitelem fotbalistů Příbrami se má stát bývalý rozhodčí Michal Paták. Deníku Sport to potvrdil prezident klubu Jaroslav Starka. Ve funkci nahradí Romana Rogoze, který minulý týden skončil. "Ano, rozhodli jsme se pro personální změnu. Romana Rogoze ve funkci sportovního manažera nahradí Michal Paták," řekl Starka pro Sport. Paták patřil mezi nejčastěji obsazované rozhodčí, byl dokonce jako brankový sudí na letním mistrovství Evropy. Nová komise rozhodčích pod vedením Michaela Listkiewicze ho však v červenci vyřadila z listiny kvůli kontroverzní pověsti. Nyní by měl pomoci dostat příbramský klub z krize, o kompetence po Rogozovi se podělí s majitelem klubu Janem Starkou.
Michal Paták ještě jako ligový sudí.
Michal Paták ještě jako ligový sudí. | Foto: Milan Kammermayer
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy