Boleslaví cloumá křivda. Kdyby dala ten gól Slavia, tak by platil, čílí se Středočeši

Sport ČTK Sport, ČTK
15. 8. 2021 7:01
Fotbalisty Mladé Boleslavi rozzlobilo, že sudí Miroslav Zelinka v utkání 4. ligového kola proti Slavii po zásahu videorozhodčího odvolal za stavu 0:0 gól domácího křídelníka Jiřího Skaláka.
Mladoboleslavský Jiří Skalák v souboji s brankářem Slavie Ondřejem Kolářem
Mladoboleslavský Jiří Skalák v souboji s brankářem Slavie Ondřejem Kolářem | Foto: www.fkmb.cz

Skalák v 19. minutě po dlouhém pasu za obranu v souboji postrčil bránícího zadáka Oscara Dorleyho a poté přehodil brankáře Ondřeje Koláře. Zelinka nejprve gól uznal, ale po zásahu videorozhodčího Pavla Fraňka a přezkoumání situace u monitoru usoudil, že šlo o faul.

"Nedivím se divákům, že bylo hodně nevole. Byla tam hra tělem. Hlavní rozhodčí byl nedaleko od té situace a gól uznal. Když budeme zkoumat každou situaci, vždy si něco najdete," prohlásil mladoboleslavský trenér Karel Jarolím.

"Já to viděl asi tak, že kdyby to bylo na druhé straně, gól by normálně platil," připojil se obránce Ondřej Karafiát, který přitom v Mladé Boleslavi hostuje právě ze Slavie.

"Trend by měl být takový, jako byl na Euru, že takové souboje se nepískají," doplnil Jarolím.

Pražané naopak byli rádi, že Zelinka gól odvolal. "Oddechli jsme si. Nemyslel jsem si, že by to byl faul," přiznal i slávistický útočník Jan Kuchta. "Šel jsem na půlku, že prohráváme. Nakonec nám rozhodčí pomohl, asi to tedy byl faul na Oskyho," dodal forvard. Souboj tak otevřela až jeho trefa ze 36. minuty, pak už si favorit zápas bez problémů pohlídal a zvítězil 2:0.

S jednogólovým mankem by to ale úřadující mistr tak lehké neměl. "Oddychli jsme si. Boleslav by vedla 1:0 a tady je to těžký zápas, zvlášť na začátku ligy," souhlasil kouč Jindřich Trpišovský.

"Domácí mají spoustu dobrých hráčů, kteří prošli Slavií. Vysoký Škoďák (Škoda) a další spousta kvalitních hráčů i na lavici, třeba Matějovský. Vždy je těžké zápasy v lize otáčet, zvlášť ty venkovní. Bylo by to pro nás o to horší," přiznal slávistický stratég, jehož celek tak má i po třech odehraných duelech v soutěži plný bodový zisk.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Drony v Českém Švýcarsku nalézají po uhašení požáru místa se zvýšenou teplotou

Drony v Českém Švýcarsku v pondělí večer objevily čtyři místa se zvýšenou teplotou, v úterý při ranním průzkumu nalezly několik dalších. Místa prolévají hasiči vodou a rozhrabávají motykami. Na Twitteru to uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Nejrozsáhlejší požár v České republice se rozhořel 24. července, vystřídalo se u něj 6000 hasičů. V pátek hasiči zásah ukončili a poslední hašené místo předali správě národního parku. Správa si zajistila dobrovolné jednotky hasičů, které hlídají jednotlivé úseky. Pomáhají jim v tom pracovníci národního parku a pomoct přijeli také revírníci z dalších národních parků v zemi. Celkově činnost koordinuje hasičský záchranný sbor. Ráno a večer řídí společný briefing, poskytuje technologickou podporu. Na místě je i lezecká skupina.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Češi už požádali o příspěvek 5000 korun zhruba pro 211 tisíc dětí

Lidé již zažádali o jednorázový příspěvek 5000 korun asi pro 211 tisíc dětí. Uvedl to v úterý ráno na Twitteru ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Celkem by mohlo podle ministerstva dostat příspěvek 1,1 milionu domácností zhruba na 1,6 milionu dětí. Z nich pro 240 tisíc dětí dostanou lidé dávku automaticky, protože na ně již pobírají dětské přídavky. Výdaje na mimořádný příspěvek dosáhnou asi 7,8 miliardy korun. Příspěvkem chce vláda zmírnit dopady zdražování na rodiny.

Dávka je určena na všechny děti s trvalým pobytem a bydlištěm v Česku, kterým nebylo letos k 1. srpnu ještě 18 let, nebo které se do konce tohoto roku teprve narodí. Získat ji mohou rodiny s loňským hrubým příjmem do milionu korun. Domácnosti s přídavky na děti příspěvek dostávají automaticky a ostatní o něj musí požádat buď on-line na webu ministerstva, nebo osobně přes tzv. Czech Pointy. Celkem bylo podle dnešních informací Jurečky podáno už přes 132 tisíc žádostí, z toho přes on-line aplikaci asi 117 tisíc a na Czech Pointech přes 15 tisíc.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Čína uvalila sankce na sedm tchajwanských činitelů, Tchaj-pej to odsoudil

Čína uvalila sankce na sedm tchajwanských činitelů včetně diplomatické zástupkyně ve Spojených státech. Chce je tím potrestat za údajnou podporu nezávislosti Tchaj-wanu, uvedla agentura Reuters s odvoláním na čínská státní média. Tchajwanské ministerstvo zahraničí sankce odsoudilo a označilo je za zastrašování.

Sankce přicházejí poté, co na začátku srpna navštívila Tchaj-pej předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová. Podle Číny, která považuje demokraticky spravovaný Tchaj-wan za nedílnou součást svého území, krok vyslal špatný signál tchajwanským politickým silám usilujícím o nezávislost ostrova. V neděli a v pondělí byla na Tchaj-wanu také delegace amerického Kongresu.

Mezi osobami, na něž čínský úřad pro záležitosti Tchaj-wanu uvalil sankce, je nově šéfka diplomatického zastoupení Tchaj-wanu ve Spojených státech Siao Mej-čchin, předseda tchajwanské Rady národní bezpečnosti či politici z vládnoucí Demokratické pokrokové strany (DPP). Podle Pekingu osoby na sankčním seznamu "úmyslně zvýšily napětí v Tchajwanském průlivu a lehkomyslně podkopaly stabilitu a mír v regionu".

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V pondělí přibylo v Česku 2881 případů covidu, pozitivní testy byly častější

V pondělí v Česku přibylo 2881 potvrzených případů koronaviru. Proti minulému týdnu je to mírný pokles. Méně se ale také testovalo, pozitivita byla u všech tří typů testů vyšší. Od víkendu se zvýšil počet hospitalizovaných, je jich téměř tisíc. Incidence se v posledních dnech mění jen minimálně, na 100 000 obyvatel připadá v uplynulém týdnu 116 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

V mezitýdenním srovnání epidemie v ČR zpomaluje od konce července. Výjimkou byla sobota, kdy se počet nově nakažených proti předchozímu týdnu zvýšil asi o 50.

Trvale se ale snižuje také zájem o testy. V pondělí jich laboratoře provedly asi 10 000, zhruba o tisíc méně než o týden dříve. U nejpočetnějších diagnostických testů, které podstupují lidé vykazující příznaky nemoci, se covid prokázal u více než 36,5 procenta vzorků. Je to nejvyšší pozitivita zhruba za dva týdny. Preventivní testy odhalily covid u necelých devíti procent testovaných a epidemiologické testy, které se dělají například kvůli kontaktu s nakaženým, měly pozitivitu 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy