Bezbranná Viktoria? Šádek přivezl fotbalové mistry na obrněném transportéru, Plzní tekly potoky piva

Symbol vítězství: Americký vojenský transportér v ulicích Plzně
Plzeňské oslavy rozpoutal výsledek zápasu 2:1 nad Teplicemi.
Společně s fotbalisty vtrhly na hřiště slavit i stovky fanoušků.
Fotbalisté se hned navlékli do speciálních dresů s číslem 5 na zádech. Přesně tolik mistrovských titulů Plzeň posbírala.
K pořádné oslavě samozřejmě patří jak doutníček...
Foto: Tomáš Liška
Jiří Škuba Tomáš Liška , Jiří Škuba
19. 5. 2018 23:53
Že jdou proti tankům s klackem v ruce? Celá Plzeň včera mohutně slavila fotbalový titul a Adolf Šádek vytáhl z garáže tajný trumf: vojenský transportér, který čerstvé šampiony svezl na plzeňské náměstí. Prohlédněte si nejlepší snímky ze včerejší oslavy vítězství Viktorie v letošním ročníku HET ligy.
 

Právě se děje

před 59 minutami

Vyčerpaného Čecha na ferratě v Rakousku zachraňoval vrtulník

Protože v té době na vrchol stoupalo vícero lidí, takže by pěší pomoc byla obtížná, vyzvedl 34letého Čecha vrtulník, napsal portál nachrichten.at.

Čecha postihlo vyčerpání v dolní čtvrtině trasy, která je považována za jednu z nejhezčích v Rakousku a kterou ročně projde na 10 tisíc lidí. Portál rakouské oblasti Solná komora, kde se neštěstí událo, uvádí, že ferrata neboli zajištěná cesta není příliš obtížná, přesto však vyžaduje dobrou kondici. Pro výstup je vyžadována kompletní horolezecká výbava včetně helmy.

Na stejné zajištěné cestě se již v pátek dostala do problémů 31letá Slovenka, která těsně před koncem dostala do rukou i nohou křeče, takže nemohla zdolat závěrečnou stěnu. Kvůli soumraku k ženě nemohl vyletět vrtulník, proto záchranáři museli na vrchol vystoupit normální cestou a poté Slovenku pomocí kladky přes stěnu vytáhnout. Turistce následně pomohli do údolí, kde v noci na sobotu záchrannou operaci ukončili.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tenistka Hibinová získala v Hirošimě obě trofeje

Japonská tenistka Nao Hibinová ovládla domácí turnaj WTA v Hirošimě. Krajanku Misaki Doiovou porazila 6:3 a 6:2, společně pak vyhrály čtyřhru. Finálový zápas dvouhry mezi dvěma Japonkami se na okruhu WTA dnes uskutečnil po 22 letech.

 

Obě finalistky byly nenasazené a figurují ve druhé stovce světového žebříčku. Čtyřiadvacetiletá Hibinová, 146. tenistka žebříčku, v Hirošimě získala druhou singlovou trofej v kariéře. První vybojovala v říjnu 2015 v Taškentu.

 

S Doiovou, 107. hráčkou světa, v deblovém finále přehrály americko-ruskou dvojici Christina McHaleová, Valeria Savinychová 3:6, 6:4 a 10:4.

 

Tenisový turnaj žen v Hirošimě (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Hibinová - Doiová (obě Jap.) 6:3, 6:2.

Čtyřhra finále:

Hibinová, Doiová - McHaleová, Savinychová (USA/Rus.) 3:6, 6:4, 10:4.

Další zprávy