Špatné jaro? Je vidět, co dokáže hlava. Nakopla nás Sparta, zářil kapitán Hubník po titulu

Jiří Škuba Jiří Škuba
19. 5. 2018 19:53
Dlouhá noc česká plzeňské fotbalisty po vítězství 2:1 nad Teplicemi. Opory Roman Hubník i Radim Řezník si bujaré oslavy s fanoušky užijí už počtvrté.
Roman Hubník gratuluje střelci Michaelu Krmenčíkovi
Roman Hubník gratuluje střelci Michaelu Krmenčíkovi | Foto: ČTK

Plzeň - Po prvním jarním kole vedli o 15 bodů, o titul ale bojovali až do předposledního kola. "Jaro nebylo ideální. Je vidět, co dokáže hlava," prohlásil stoper Roman Hubník.

Podle jeho parťáka z obrany Radima Řezníka byla rozhodujícím momentem honby za titulem remíza se Spartou. "Nastartovalo nás, když jsme hráli špatně. Neměli jsme dobré zápasy, dostali jsme bůra na Bohemce, pak jsme se Spartou v patnácté minutě prohrávali 0:2. Neměli jsme dobré chvíle, bod nás nakopl, pak už jsme se zvedali," zářil osmadvacetiletý fotbalista.

Před dvěma lety seděl Hubník na tiskové konferenci a vyprávěl o tom, že tehdejší titul pro něj může být posledním. Omyl. Letos získal svůj čtvrtý, třetí plzeňský. Ten první má ještě z dob ve Spartě.

"A slavím dál," zasmál se rodák ze Vsetína. "Po zápase jsem se bavil třeba s Tomášem Chorým, ten neměl slov. Tohle by v Olomouci asi nezažil. Hrozně si to užívá. Doufám, že dneska budeme slavit s fanoušky až do rána," zářil.

Přestože Plzeň doma vyhrála 2:1, žádné velké nervy to nebyly. V souběžně hraném utkání totiž Slavia, která ještě jako jediná mohla Plzeň ohrozit, rychle nabrala vysokou ztrátu s Jabloncem.

Řezník to věděl už od konce první půle, Hubník se to dozvěděl až v samém závěru.  

"Když jsme za stavu 2:0 dostali gól, vřelo to ve mně. Kdybych věděl o Slavii, tak jsem asi ve větším klidu. Nakonec jsme to ale zvládli a jsem rád, že doma," usmíval se Hubník.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Americká vláda po smrti dvou černochů zahájila vyšetřování policejní praxe v Minneapolisu

Americký ministr spravedlnosti Merrick Garland oznámil plán rozsáhlého vyšetřování policejní praxe v Minneapolisu, které prověří přístup k používání síly či možné problémy s diskriminací. Krok přichází souběžně s procesem s nyní již bývalým členem policejního sboru, jehož čeká trest za smrt černocha George Floyda, a po nepokojích vyvolaných policejním novým zásahem, který rovněž skončil smrtí muže tmavé pleti. Garland dal už dříve najevo, že boj proti nepřiměřeným zásahům strážců zákona považuje za jednu z priorit.

K situaci v Minneapolisu přitáhlo pozornost počínání policisty Dereka Chauvina, který byl loni v květnu natočen, jak několik minut klečí na krku Floyda, zatímco 46letý černoch si stěžuje na problémy s dýcháním a nakonec přestává jevit známky života. Případ vyvolal masivní protesty a Chauvin byl toto úterý shledán vinným z vraždy druhého stupně i zabití, což podle médií přineslo mnohým Američanům úlevu. O výši trestu se rozhodne za osm týdnů.

Městem během procesu s Chauvinem otřásl další kontroverzní zákrok proti černochovi, když policistka zastřelila 20letého Daunteho Wrighta, který nespolupracoval při zatýkání. Na počátku incidentu byla kontrola kvůli údajně neplatné registrační známce na automobilu. Následné několikadenní protesty u policejní centrály na předměstí Brooklyn Center pak provázely zprávy o tvrdém postupu policie proti novinářům.

Ministerstvo spravedlnosti už vyšetřuje, zda policisté zapojení do zásahu proti Floydovi neporušili jeho občanská práva. Nově ohlášené vyšetřování však podle informací agentury AP má mít mnohem širší dopad. Zaměří se na celou policii a může vyústit v zásadní změny policejní praxe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy