Baroš druhým ligovým hattrickem za Baník sestřelil Příbram, od Sparty ho stíhá fobie

ČTK ČTK
4. 8. 2018 21:13
Milan Baroš znovu dokázal, jakým fenoménem je. V sobotním duelu šestatřicetiletý matador Baníku nasázel Příbrami tři branky.
Milan Baroš po zápase s Příbramí
Milan Baroš po zápase s Příbramí | Foto: Petr Doubek

Ostrava - Šestatřicetiletý ostravský fotbalista Milan Baroš dokazuje, že stále nepatří do starého železa. Kapitán Baníku byl jediným střelcem dnešního ligového zápasu s Příbramí, který domácí díky jeho třem gólům vyhráli 3:0.

Pro Baroše to byl druhý ligový hattrick v Baníku pět a půl roku po navlas stejném výsledku s Hradcem Králové. "Kdo řekne, že hattrick po něj nic neznamená, tak kecá. Samozřejmě je to speciální dát tři góly, obzvlášť před našimi fanoušky, jsem šťastný. Jsem rád i za to, že po utkání na Slovácku, které jsme ztratili v poslední minutě, jsme zase zabrali a máme tři body," řekl po utkání Baroš novinářům.

Dvěma góly zařídil před víc než pěti lety i poslední domácí výhru Baníku proti Příbrami (2:0). "Tak o tom už přehled nemám, ale to není až tak podstatné. Ale tuším, že poslední hattrick byl asi proti Hradci ještě na Bazalech někdy v zimě," usmál se Baroš.

Ostravský veterán mohl dát Příbrami bez přehánění klidně i pět gólů. Další dvě tři slibné šance mu totiž chytil gólman Milan Švenger. "Oni se snažili hodně držet balon a měli tam docela dost ztrát. Chodili jsme tak do brejků, s trenérem jsme to trénovali v týdnu. Věděli jsme, že se snaží hodně držet balon vpředu a jdou do rizika. My jsme to několikrát vychytali a gólů jsme mohli přidat více. Ale výsledek 3:0 je fajn," řekl Baroš.

Takřka v 37 letech ho nelimitovalo ani parno a dusné letní počasí. "Příjemné to samozřejmě nebylo. Ale pak nám pomohlo, že se sluníčko trochu schovalo za mraky, nebylo to jako včera na tréninku, kdy jsme měli modré nebe a obrovské vedro," uvedl Baroš.

Nakonec na trávníku vydržel celých 90 minut. "Přemýšlel jsem, že půjdu dolů, ale trenér mi říkal, že mladí mají křeče. Říkal, ať se tam nahoře šetřím, že potřebuje prostřídat vzadu kluky, co měli křeče," dodal.

Baroš byl pro příbramskou defenzivu těžko bránitelný a přehoupl se přes 50 gólů v nejvyšší soutěži. "Od jarního zápasu se Spartou se strhla nějaká fobie, já to ale moc nevnímám. Samozřejmě, za tři měsíce mi bude 37 let a ta rychlost, která mě zdobila na Euru v Portugalsku, bohužel není. Je jasné, že styl hry musím trochu změnit. Kluci na mě dobře makají, dávají mi balony, já se je snažím uhrát, dostat se do koncovky a pomoct nějakými góly. Dneska se mi to povedlo," doplnil Baroš.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Ve 2.čtvrtletí porušily zákon téměř čtyři pětiny kontrolovaných e-shopů

Téměř čtyři pětiny internetových obchodů, které v letošním druhém čtvrtletí zkontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI), porušily zákon. Pochybení se nejčastěji týkala práv spotřebitelů a především toho, že provozovatelé e-shopů neposkytli zákazníkům informace ohledně reklamace a mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Inspekce o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě, kde současně připomněla, že vzhledem k epidemii nemoci covid-19 zájem o nákupy přes internet vzrostl. Za zjištěné nedostatky ČOI uložila firmám ve sledovaném období 452 pokut za 2,64 milionu korun.

"Výsledky kontrol potvrdily, že v oblasti internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování práv spotřebitelů," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Velké technologické podniky letos rekordním tempem nakupují menší rivaly

Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Technologické firmy podle údajů společnosti Refinitiv na převzetí svých potenciálních konkurentů v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů od začátku roku vynaložily minimálně 264 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). To představuje dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2000.

Od začátku letošního roku technologické společnosti podle FT podepsaly rekordních 9222 smluv o převzetí podniků v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů u každého z nich. Vlna akvizic přichází v době, kdy se na velké technologické podniky soustředí čím dál větší pozornost ze strany regulátorů i politiků. Firmy jako Apple, Facebook, Google, Amazon a Microsoft se stávají terčem obvinění, že svými podnikatelskými praktikami omezují hospodářskou soutěž a poškozují spotřebitele, píše britský list.

Zdroj: ČTK
Další zprávy