V Teplicích VAR neviděl, muselo se hrát bez něj. Baník dal "Klokanům" čtyři góly

Aktualizováno 12. 11. 2022 17:55
Fotbalisté Baníku Ostrava zdolali v 16. kole Fortuna:Ligy Bohemians 4:1 a poskočili na deváté místo tabulky. Polepšily si i Teplice, které doma v mlze, kvůli níž se dvacet minut hrálo bez VAR, udolaly Liberec 2:1. Naopak dál se trápí Jablonec, na svém stadionu podlehl 1:2 Mladé Boleslavi a je třetí od konce.
Takhle to dnes vypadalo při utkání Teplic s Libercem, s mlhou si nejlépe věděly rady světelné reklamy | Foto: Reprofoto: O2 TV Sport

Ostravští do zápasu s "Klokany" vlétli s velkou energií. Jejich aktivita se setkala s úspěchem už v 9. minutě. Plavšičův centr zastavil rukou Dostál a sudí po shlédnutí videa nařídil penaltu, kterou Tetour jistě proměnil ranou pod břevno.

Pak ale převzali iniciativu hosté a prokazovali, že jejich venkovní výsledky nejsou náhodné. Laštůvka musel několikrát zasahovat a především se střelami Jindřiška a Hronka měl dost práce.

Utkání mělo spád i řadu zajímavých situací na obou stranách. Obrovskou aktivitou na straně Baníku znovu hýřil Srb Plavšič. Ve 35. minutě si na levém křídle ukázkově zpracoval míč v plném běhu, vlétl do vápna a prostřelil Bačkovského. Křídelník hostující ze Slavie vstřelil jubilejní desátý gól v české lize a druhý za Ostravu.

Už v nastavení první půle měli domácí další šanci, ale specialista na Bohemians Kuzmanovič bombou trefil gólmana, a nepřidal tak ve vzájemných duelech sedmý gól v osmém utkání.

Hned v úvodu druhé půle se o vzruch postaral brankář Bačkovský, který při výletu za vápno evidentně srazil Cadua, ale za svůj faul viděl jen žlutou kartu.

Pak ale opět převzali taktovku Pražané a zatlačili Baník před vápno. Jejich převahu zúročil Kovařík, který v 63. minutě po příchodu na trávník ihned rozehrál přímý kop a krásnou ranou přes zeď snížil.

Fotbalistů Bohemians byla v této fázi zápasu plné hřiště a Laštůvka musel krýt další nepříjemnou ránu Květa. Ostrava spoléhala na rychlé brejky a jeden z nich využila v 73. minutě zásluhou Almásiho, jenž zblízka doklepl do sítě přihrávku Plavšiče.

Největší odpor Pražanů tím byl zlomen. Navíc když se v 80. minutě nedohodli Bačkovský s Křapkou a jejich zaváhání potrestal opět Almási. Slovenský útočník si v ligové sezoně polepšil na pět branek.

Jablonec poslal proti Mladé Boleslavi do vedení v 18. minutě Šulc, ale jeho spoluhráč Heidenreich byl ve ve 42. minutě vyloučen. Ještě do přestávky vyrovnal Ladra. V 74. minutě se srovnal i počet hráčů na hřišti, když červenou kartu dostal boleslavský Šimek. Tři minuty před koncem vstřelil vítězný gól bývalý jablonecký hráč Kubista.

Teplice dostal v duelu s Libercem do vedení v 6. minutě útočník Žák, v 18. minutě ale srovnal obránce Mikula. Zápas na Stínadlech rozhodl v 61. minutě záložník Urbanec. Utkání ovlivnila hustá mlha, kvůli které byl duel po hodině hry na chvíli přerušen, a pak se kvůli mlze hrálo bez videorozhodčího. Ten se zapojil zase až od 82. minuty.

16. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 4:1 (2:0)

Branky: 73. a 80. Almási, 9. Tetour z pen., 35. Plavšič - 63. Kovařík. Rozhodčí: Křepský - Podaný, Dohnálek - Zelinka (video). ŽK: Kaloč - Bačkovský, Prekop, Kovařík, Beran. Diváci: 7556.

Ostrava: Laštůvka - Juroška, Frydrych, Pojezný, Fleišman - Cadu (68. Buchta), Kuzmanovič (85. Boula), Kaloč, Tetour (68. Miškovič), Plavšič (85. Šehič) - Almási (90. Tijani). Trenér: Hapal.

Bohemians: Bačkovský - Köstl, Křapka, Hůlka - Dostál (46. Beran), Jindřišek, Jánoš, Prekop (62. Kovařík) - Květ (86. Nový), Hronek (79. Mužík) - Puškáč (46. Drchal). Trenér: Veselý.

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:2 (1:1)

Branky: 18. Šulc - 45. Ladra, 87. Kubista. Rozhodčí: Machálek - Hájek, Antoníček - Batík (video). ŽK: Surzyn, Jovovič - Šimek, Pech, Mareček, Matějovský. ČK: 42. Heidenreich - 74. Šimek. Diváci: 1801.

Jablonec: Hanuš - Cools, Heidenreich, Akpudje - Šulc (88. Malínský), Houska, Kratochvíl, Hübschman (46. Surzyn), Souček (88. Černák) - Chramosta, Jovovič. Trenér: Horejš.

Ml. Boleslav: Šeda - Donát, Karafiát, Šimek - Pech, Kubista, Mareček, Matějovský, Fulnek - Skalák (70. Stránský), Ladra. Trenér: Hoftych.

FK Teplice - Slovan Liberec 2:1 (1:1)

Branky: 6. Žák, 61. Urbanec - 18. Mikula. Rozhodčí: Hocek - Pečenka, Slavíček - Petřík (video). ŽK: Gning - Mikula. Diváci: 2022.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Knapík, Hybš - Hyčka, Kučera, Jukl, Urbanec - Trubač - Gning (90.+2 Fila), Žák (77. Mareček). Trenér: Jarošík.

Liberec: Vliegen - Gebre Selassie, Talovjerov, Plechatý - Fukala (67. Preisler), Červ, Valenta (67. Frýdek), Višinský, Mikula (80. Kozák) - Van Buren, Rabušic (62. Rondič). Trenér: Kozel.