Ať se zamyslí ti, kdo tohle dopustili, hřímal Svědík. Jsem znechucený, přidal Jílek

Sport Sport
2. 12. 2023 18:25
Ostré kritice podrobili rozhodnutí, že se dnes bude hrát utkání fotbalové Fortuna:Ligy Olomouc - Slovácko, trenéři obou celků.
Denis Ventúra z Olomouce (vlevo) v souboji se záložníkem Slovácka Markem Havlíkem
Denis Ventúra z Olomouce (vlevo) v souboji se záložníkem Slovácka Markem Havlíkem | Foto: ČTK

"Jsem znechucený z toho, že se takovým způsobem může odehrát ligové utkání," prohlásil kouč Sigmy Václav Jílek po remíze 1:1.

Stratég Slovácka Martin Svědík nezůstal pozadu. "Nerozumím tomu, co od fotbalu očekáváme," spustil.

"Bylo úplně zbytečné dnes hrát, na podobném hřišti fotbal hrát prostě nejde. Mrzí mě, že někdo něco takového vůbec dopustí. A ti, kteří o tom dnes rozhodli, by se měli zamyslet," apeloval trenér týmu z Uherského Hradiště.

Nestává se často, aby se po ligovém zápase tak výrazně shodli koučové protivníků, na Hané k tomu ovšem došlo.

"Nerozumím tomu, že kompetentní osoby nezhodnotí tento terén i s ohledem na předpověď počasí za nezpůsobilý," kroutil hlavou Jílek.

Na to, že se zápas hrál, doplatil záložník Sigmy Jan Navrátil. Ten se zranil už při rozcvičování. 

"Nechránili jsme zdraví hráčů a Navrátil se nám zranil během rozcvičky jen kvůli těmto podmínkám," prohlásil Jílek. "Je smutné, že Navrátil se na tomto terénu zraní už při rozcvičení," přikývl jeho trenérský protějšek.

Požitek ze zápase nemohli mít ani diváci. Těch do hlediště Androva stadionu dorazilo jen něco přes dvě tisícovky. "A měli by dostat metál," ocenil je Jílek.

Pak zvážněl. "Děláme všechno pro to, abychom je vyháněli z ochozů. Bylo naprosto evidentní, že se po dnešku úplně rozbije také hřiště. Nerozumím tomu, že takto hazardujeme s fotbalem jako produktem," nechápal kouč Sigmy.

Samotnému dění na zasněženém trávníku se trenéři ani nechtěli věnovat. "Dnes se bavit o fotbale nemá cenu, byly to spíš takové dětské hrátky na sněhu," mávl rukou Jílek.

 

Právě se děje

Další zprávy