reklama
 
 

Češi na Euru vypadnou s Holanďany, spočítali experti

24. 4. 2012 9:00
Titul vybojují podle Castrol Indexu Španělé

Praha - Český tým na fotbalovém Euru postoupí ze základní skupiny, ovšem vypadne ve čtvrtfinále s Nizozemskem, budoucím finalistou turnaje. To není předpověď pochybného věštce, bookmakera či zázračné chobotnice.

Takovou vizi vývoje evropského šampionátu mají experti oceňovaného Castrol Indexu, tedy kalkulátoru určujícího, které týmy mají mentální i fyzické předpoklady k tomu, aby uspěly.

Čtěte také:

Baroš má v hlavě, že končí v reprezentaci. A Rosický?
Bílek má v týmu po Irsku přetlak. Koho na Euro nevezme?

Odborníci spočítali, že ze skupiny A postoupí domácí Polsko z prvního a právě Češi z druhého místa. Ze skupiny B by měli jít dál suverénní Nizozemci a Německo, přičemž smůlu bude mít silné Portugalsko s Cristianem Ronaldem v čele.

Ze skupiny C bez potíží postoupí obhájci titulu a světoví šampioni Španělé a po boji s Chorvatskem také Itálie. Poslední skupinu ovládne Anglie a s ní na úkor Francouzů půjdou poměrně překvapivě dál domácí Ukrajinci.

Ti však ve čtvrtfinále podlehnou Španělsku, stejně jako Češi Holanďanům. Experti Castrolu dávají svěřencům kouče Michala Bílka pouze devětadvacetiprocentní šanci silné Oranjes vyřadit. Ve zbývajících utkáních Anglie vyřadí Itálii a Němci Polsko.

V souboji o finále bude Španělsko a Nizozemsko úspěšnější než Německo a Anglie. A titul získají po boji španělští mistři světa.

Castrol Index je kalkulátor, který zaznamenává pohyb fotbalistů na hřišti a určuje, zda má pozitivní nebo negativní dopad na schopnost týmu vsítit nebo obdržet branku. Klíčovým faktorem je, v které zóně hřiště se akce odehrává. Z naměřených hodnot vzniká hodnocení, které se průběžně sčítá.

autor: Aleš Vávra | 24. 4. 2012 9:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama