ROČENKA Trnitá cesta k úspěchu. Jak Češi vybojovali Euro 2012

První šok přišel hned v úvodním utkání. Češi doma přivítali Litvu na Andrově stadionu v Olomouci. Ve 27. minutě překonal Čecha Šernas.
Češi se snažili, dřeli, útočili, proti zatažené a konsolidované obraně se ale těžko prosazovali.
A když Milan Baroš neproměnil ani penaltu, odvezli si Litevci překvapivou výhru 1:0.
V říjnu tak český tým musel napravovat v Edenu proti Skotům. Ti přijeli z hodně defenzivní taktikou. Necid se neprosadil, v 70. minutě ale rozhodl přesnou hlavičkou Hubník.
8. 12. 2011 9:52

Nejdřív šok, poté rozpaky a kritika, nakonec vydřený postup. Na kvalifikaci o fotbalové Euro 2012 se sice nebude vzpomínat v superlativech, cíl ovšem družina trenéra Michala Bílka nakonec splnila. Podívejte se na cestu kvalifikací obrazem.