Jarolím přispěl k výhře Hamburku. Bayern jen remizoval

ip
15. 2. 2008 0:35
FC Curych - Hamburk 1:3 (0:0)
Útočník Bayernu Mnichov Miroslav Klose se raduje z vyrovnávací branky na půdě skotského Aberdeenu. | Foto: Reuters

Praha - David Jarolím vstřelil úvodní gól Hamburku ve čtvrtečním 3. kole Poháru UEFA na půdě Curychu, a přispěl tak ke konečnému vítězství německého klubu v poměru 3:1.

Osmadvacetiletý český reprezentant využil krátce po přestávce přiklepnutí Guerrera a pravačkou zamířil přesně do levého dolního rohu. Další branky přidal kanonýr Olič a Trochowski.

To další bundesligový celek Bayern Mnichov přivezl ze skotského Aberdeenu jen remízu 2:2. Aktuálně pátý tým skotské tabulky dokázal na svém hřišti favorita pěkně potrápit a v utkání dokonce dvakrát vedl.

Natěšené skotské fanoušky nejprve rozjásal ve 24. minutě Josh Walker, který přesnou střelou překonal brankáře Rensinga.

Bavorský velkoklub sice dokázal vzápětí díky souhře Toni - Klose odpovědět, přesto to byli ale domácí, kteří šli do kabin s jednobrankovým vedením. Po sympatické souhře skóroval Aluko.

Překvapení však nakonec definitivně ve druhém dějství odmítl Hamit Altintop, jenž nadvakrát dopravil míč za záda brankáře Langfielda. Do středeční odvety tak přece jen lépe nakročil celek z Mnichova.

Norimberk bude mít v odvetě jednogólové manko

Přemožitel Mladé Boleslavi, tým Fiorentiny, si ze hřiště Rosenborgu Trondheim veze nadějnou výhru 1:0. O jedinou trefu se postaral v prvním poločase rumunský střelec Adrian Mutu.

Stejnou výhru si na domácím stadionu připsal také anglický Bolton, kterému k vítězství pomohla branka El-Hadjiho Dioufa ze 74. minuty.

Norimberk se s novým trenérem Thomasem van Heesenem představil na půdě Benfiky Lisabon a z portugalské metropole si nakonec odváží prohru 0:1.

Zápas rozhodl jediným zásahem těsně před přestávkou Makulula, který překonal Jaromíra Blažka prudkou střelou z hranice pokutového území. Německá média informují o tom, že gól padl po chybě ex-sparťanského brankáře.

V dresu hostí odehráli celý zápas také Tomáš Galásek a Jan Koller.

Aberdeen - Bayern Mnichov 2:2 (2:1)