Celtic? Nádhera, jásá Mišůn. Přestup si chválí i Starka

Jiří Šidliák, sid
17. 12. 2008 16:00
Starka: Do tak významného klubu jsme ještě neprodávali
Slavné spoluhráče bude mít již brzy Milan Mišůn.
Slavné spoluhráče bude mít již brzy Milan Mišůn. | Foto: Reuters

Příbram - Mladý český obránce Milan Mišůn sice ještě stále patří Příbrami, podle šéfa klubu Jaroslava Starky už je ale jeho přestup do Celtiku Glasgow hotovou věcí.

"Podpis je už jen formalitou, protože samotnému přestupu již nic nebrání," prozradil Starka na klubovém webu. Oficiálně však talentovaný hráč může změnit dres až 1. ledna 2009.

Mišůnovi stačilo jen pár dní testů, aby o svých kvalitách přesvědčil kouče Strachana.

Čtěte také: Senzace: Mišůn míří z Příbrami do Celtiku Glasgow

"Jeli jsme do Skotska na zkušenou s Tondou Fantišem a rozhodně jsem nečekal, že mi hned nabídnou smlouvu. Ale asi jsem se jim zalíbil a všechno nabralo rychlý spád," přiznal osmnáctiletý fotbalista.

V Celtiku by se měl upsat na čtyři roky, Příbram za něj vyinkasuje částku kolem čtyřiceti milionů korun.

Starka: Odměna pro nás všechny

"Je to ten nejhezčí dárek, jaký jsem mohl dostat k Vánocům. Vždycky jsem si přál, abych se mohl fotbalem živit. A dostat se v osmnácti do takového klubu, to je nádhera," citovaly Mišůna internetové stránky jeho agenta Ondřeje Chovance.

Nad odchodem talentovaného obránce netruchlí ani Starka, který za osmnáctiletého hráče vyinkasuje do klubové pokladny značnou sumu.

"Rozhodně je to nejvýznamnější přestup v historii Příbrami," přiznal. "Je to odměna pro náš klub a zejména pro trenéry mládežnických týmů, kterými prošel. Příbram nikdy neprodávala hráče do tak významného klubu s tak obrovskou tradicí, jako je Celtic," pokračoval Starka.

Mišůn sice pravděpodobně začne v béčku, pokud ale dojde v prvním týmu ke zranění, počítá se s ním.

"Vím, že mě čeká tvrdý boj, ale jsem přesvědčen, že to dobře dopadne. Hodně si věřím a budu se prát," uzavřel odhodlaně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy