Senzace: Mišůn míří z Příbrami do Celtiku Glasgow

Ivo Pospíšil, Red Spo
15. 12. 2008 12:00
Přestup by se měl oficiálně uskutečnit v lednu

Glasgow - Mladý obránce Příbrami Milan Mišůn se již v jarní části Gambrinus ligy na českých prvoligových trávnících neobjeví. Osmnáctiletý talent by totiž měl v lednu podle informací skotských médií oficiálně odejít do celku tamního mistra, Celtiku Glasgow.

Ke konečné dohodě mělo dojít mezi hráčovým agentem Ondřejem Chovancem a vedením klubu v sobotu večer. Současný lídr skotské nejvyšší soutěže tak předstihl v boji o Mišůnovy služby italský AC Milán, který taktéž projevil o mladého beka zájem.

Čtěte také: Podzim aneb Vláda Slavie, pád Sparty i trenéři na odpis

„Gordon Strachan a John Park nám řekli, že ho chtějí získat do svých řad co nejdříve. Milan sám dobře ví, že je to pro něj veliká šance," uvedl na stránkách skotského deníku Daily Record Chovanec.

Na stáži ve skotském velkoklubu se v minulých dnech objevil také Mišunův mladší spoluhráč z Příbrami Antonín Fantiš. V jeho případě se však kouč Strachan ještě nerozhodl a námluvy o případném přestupu pozdržel.

Mišůn by měl v Celtiku nastupovat z počátku v rezervním týmu, ale v případě zranění některého ze spoluhráčů v A-týmu se s ním může počítat na post levého obránce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy