Superagent Raiola vydělal na Pogbově gigantickém přestupu přes půl miliardy korun

Marek Janoš Marek Janoš
17. 8. 2016 19:01
Rekordní téměř třímiliardový přestup francouzského záložníka Paula Pogby z Juventusu do Manchesteru United byl velmi výhodný pro jeho agenta Mina Raiolu. Jeden z nejvlivnějších fotbalových agentů na světě si pro sebe z přestupové částky nechal v přepočtu více než 500 milionů korun.
Euro 2016, Francie-Island: Paul Pogba slaví gól na 2:0
Euro 2016, Francie-Island: Paul Pogba slaví gól na 2:0 | Foto: Reuters

Manchester – Přestup záložníka Paula Pogby byl rekordní. Francouzský reprezentant se díky změně dresu stal nejdražším hráčem historie. Manchester United za něj poslal do Juventusu přes sto milionů eur, italská média mluví o 110 milionech. Pogbův agent Mino Raiola z přestupu získal pětinu, tedy 20 milionů euro.

Podle odhadů anglických médií si Raiola vydělal jen na přestupech jeho hráčů do Manchesteru United za letošní léto přes 50 milionů eur. Kromě Pogby přivedl na Old Trafford také Zlatana Ibrahimovice a Henrika Mchitarjana.

Cena Pogby v létě stoupla i díky kličkám Raioly, který dokázal obratně využít zájmu Realu Madrid o francouzského hráče. V rozhovorech s italskými médii vždy zdůrazňoval, že ve hře je více možností.

Pogba však prostředků vyložených na Raiolu asi nelituje. Podle Daily Mail mu agent vyjednal smlouvu na 290 000 liber týdně, čímž se Pogba stal nejlépe placeným hráčem v Premier League. V Top 10 hráčů s největším platem přeskočil spoluhráče Wayne Rooneyho a Zlatana Ibrahimoviče. O čtvrté a páté místo se v Anglii dělí hráči City Sergio Aguero a Yaya Touré.

Třešničkou na dortu je, že nedlouho po zveřejnění přestupu Pogby si jeho agent koupil za přibližně sedm milionů eur slavnou vilu Al Caponeho v Miami. Dům na obrovském pozemku má sedm ložnic nebo soukromou pláž.

Mino Raiola je jeden z předních fotbalových agentů, často se o něm mluví jako o „superagentovi“. Osmačtyřicetiletý agent má italský původ, ale od malička žije v Nizozemsku. Vystudoval práva a dal se na dráhu zástupce fotbalových profesionálů. Jeho prvním velkým klientem byl Pavel Nedvěd.

Českého záložníka ulovil Raiola na Euru 1996 a zprostředkoval jeho přestup z pražské Sparty do Lazia. Mezi jeho další české klienty patřil například bývalý reprezentant Zdeněk Grygera.  Mezi jeho další klienty patří Maxwell z PSG, Mario Balotelli z Milána nebo Romelu Lukaku z Evertonu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Airbnb kvůli pandemii ztrojnásobila čtvrtletní ztrátu na 1,2 miliardy dolarů

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, v prvním čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 1,17 miliardy dolarů (24,6 miliardy Kč), což je meziročně nárůst na více než trojnásobek. Tržby se ale zvýšily o pět procent na 887 milionů USD (18,7 miliardy Kč), uvedla firma ve své výsledkové zprávě. Na hospodaření stále doléhají dopady koronavirové krize a s ní spojené omezení cest.

Tržby jsou ale vyšší i ve srovnání s rokem 2019, tedy s obdobím před pandemií. Firma také zaznamenala nárůst počtu rezervací, což dává do souvislosti s ustupující pandemií a s očekávaným návratem k masovému cestování. K vysoké ztrátě v prvním čtvrtletí částečně přispěly i výdaje, které má firma s obsluhou dřívějších úvěrů.

Protipandemická opatření mají negativní dopady na tržby Airbnb v celém světě, zejména ale v Evropě. Růst poptávky po cestování firma zaznamenala ve Spojených státech, zájem registruje u pronájmů blízko pláže a na horách. U rezervací ve městech, kde byl před pandemií zájem tradičně velmi silný, se zatím nic zásadního nezlepšilo.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ministr Arenberger musí vysvětlit pronájem své nemovitosti vinohradské nemocnici, sdělil Babiš

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) musí podle premiéra Andreje Babiše (ANO) do detailu vysvětlit záležitost týkající se toho, že pronajímal svoji nemovitost vinohradské nemocnici, kterou řídil. Upozornil na to ve čtvrtek server Seznam Zprávy. Babiš o tom s Arenbergerem ráno hovořil. Zároveň sdělil, že chce dokončit kontrolu hospodaření nemocnice.

"Ráno jsem seděl s panem ministrem a požádal jsem ho, aby do detailu ty věci vysvětlil," uvedl Babiš. "Je to pochybení, je to špatně a musí to vysvětlit. Já určitě dokončím nějakou kontrolu hospodaření nemocnice, kde byl ředitelem, abychom se přesvědčili, že je všechno v pořádku," doplnil.

Web Seznam Zprávy napsal, že Arenbergerovi patří areál bývalého státního statku v obci Netřeba na Mělnicku a v jedné z jeho budov sídlí archiv Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Arenberger objekt nemocnici pronajal v roce 2013. Nemocnici vedl od října 2019, předtím v ní byl náměstkem ředitele pro vědu a výzkum.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Lesy ČR loni díky státní podpoře měly zisk 44 milionů Kč po minulé ztrátě 790 milionů Kč

Hospodaření státního podniku Lesy České republiky (LČR) loni skončilo ziskem 44 milionů korun po předloňské ztrátě 790 milionů korun. Zakončit loňský rok v plusu podniku pomohly peníze od státu na kompenzaci snížení cen dřeva z důvodu kůrovcové kalamity ve výši 2,3 miliard korun, uvedla mluvčí podniku Eva Jouklová. Původně podnik v koncepci hospodaření počítal s tím, že kvůli kůrovcové kalamitě za loňský rok utrpí ztrátu až 1,9 miliardy. Kompenzace za nižší ceny dřeva dostali od státu i další vlastníci lesa. Lesům ČR patří téměř polovina lesů v zemi.

"Výsledek velmi pozitivně ovlivnily státní prostředky kompenzující snížení cen dřevní hmoty. Peníze ale hned lesům vracíme při obnově. Naše loňské náklady na pěstební činnost dosáhly bezmála 3,5 miliard korun a zvýšily se o 21 procent oproti roku 2019," uvedl generální ředitel podniku Josef Vojáček. Podnik podle něj také v souladu se Strategií rozvoje podniku z prosince 2020 opět začal tvořit podnikový rezervní fond. "Ten je zásadním zdrojem při nenadálých událostech a kalamitách," uvedl Vojáček.

Podnik loni vysadil 74 milionů sazenic a zalesnil 16.000 hektarů, z toho 3790 hektarů přirozenou cestou. Letos podnik plánuje zalesnit 21.000 hektarů holin a vysadit rekordních 85 milionů sazenic. Plocha holin kvůli masivní těžbě kůrovcového dřeva ke konci loňského roku ve státních lesích vzrostla o šest procent na 32 544 hektarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy