Klopp jásal jako zběsilý, Liverpool ale vyhrál díky nafilmované penaltě

Aktualizováno 6. 3. 2016 18:49
Fotbalisté Liverpoolu v oslabení otočili utkání 29. kola anglické ligy na půdě Crystal Palace a zvítězili 2:1. V šesté minutě nastavení rozhodl z penalty Christian Benteke.
Jürgen Klopp měl velkou radost, výhra Liverpoolu se ale zrodila díky vymyšlené penaltě. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu v oslabení otočili utkání 29. kola anglické ligy na půdě Crystal Palace a zvítězili 2:1. V šesté minutě nastavení rozhodl z penalty Christian Benteke. Liverpool se po třetí výhře v řadě posunul na sedmé místo. Londýnskému celku se naopak vůbec nedaří, na ligové vítězství čeká už od 19. prosince. Manchester United prohrál na hřišti West Bromwiche 0:1 a nevyužil šanci posunout se zpět na páté místo.

Do zápasu vstoupili lépe domácí a v 11. minutě Adebayor nastřelil hlavou břevno. Gól mohli oslavit až krátce po změně stran, když se k odraženému míči dostal Ledley a dal první branku v sezoně. Před vlastními fanoušky naposled podobnou radost prožil v listopadu 2014, kdy zásahem přispěl k výhře 3:1 právě nad "Reds".

Situaci hostům ještě zkomplikoval v 62. minutě Milner, který musel po druhé žluté kartě opustit hřiště. Přesto se Liverpool dostal k vyrovnání díky velké chybě gólmana McCarthyho. Ten se postavil do branky Crystal Palace poprvé od září a na dnešní zápas nebude vzpomínat v dobrém, neboť nepovedeným odkopem poslal míč k Firminovi, který přesně zakončil. Brazilský útočník Liverpoolu se v tomto roce přímo podílel na 11 ligových gólech, což se nikomu jinému nepovedlo. V závěru mohl dokonat obrat Moreno, trefil však tyč.

Hosté se dočkali až v posledních vteřinách. Delaney podle rozhodčího fauloval ve vápně střídajícího Bentekeho, belgický útočník sám proměnil nařízenou penaltu a prosadil se poprvé od 30. prosince. Opakované záběry ale jednoznačně prokázaly, že Benteke penaltu nasimuloval.

První komplikaci pro Manchester United v zápase na hřišti West Bromwiche přinesl záložník Mata, který byl už v 26. minutě po dvou žlutých kartách poslán do šatny. Pro Španěla to byla první červená karta v seniorské kariéře. Přesilovku domácí využili v 66. minutě, když se ve čtvrtém utkání z posledních šesti prosadil Rondón.

West Bromwich bodoval počtvrté v řadě. Manchesteru se nedaří na hřištích soupeřů: vyhrál pouze jediné střetnutí z posledních osmi. V Premier League na stadionu West Bromwiche podlehl poprvé.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:

Crystal Palace - Liverpool 1:2 (48. Ledley - 72. Firmino, 90.+6 Benteke z pen.), West Bromwich - Manchester United 1:0 (66. Rondón).