Bývalý reprezentant Pospěch má přetržený vaz v koleně. Ukončí v sedmatřiceti letech kariéru?

ČTK ČTK
24. 8. 2016 16:06
Bývalý reprezentační obránce Zdeněk Pospěch má přetržený zkřížený vaz v koleně. Kapitán druholigové Opavy v sedmatřiceti letech údajně nevyloučil i úplný konec kariéry.
Zdeněk Pospěch (vpravo)
Zdeněk Pospěch (vpravo) | Foto: sfc.cz

Opava - Bývalý fotbalový reprezentant Zdeněk Pospěch a kapitán druholigových fotbalistů Opavy má přetržený zkřížený vaz v koleně a natržený vnitřní meniskus. Sedmatřicetiletý bývalý hráč Baníku, Sparty, FC Kodaň nebo Mainzu údajně nevyloučil i úplný konec kariéry.

Opavský odchovanec, který se vrátil na závěr hráčské dráhy do klubu po angažmá v bundeslize, utrpěl komplikované zranění v posledním utkání ve Znojmě. "Nyní ho čeká předoperační vyšetření, aby mohl co nejdříve podstoupit lékařský zákrok," řekl generální manažer klubu Alois Grussmann na oficiálním webu.

Pospěcha bude po operaci čekat dlouhá rekonvalescence, která obvykle trvá šest až devět měsíců, a tato sezona pro něj může být i ztracená. Podle některých zdrojů hráč, který nastoupil v 31 zápasech české reprezentace, zvažuje i konec kariéry.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy