3. 5. 2009 12:20
Viktoria Žižkov - Dynamo Č. Budějovice 2:1
Žižkov stále živí naděje na záchranu ligy. (Ilustrační foto)
Žižkov stále živí naděje na záchranu ligy. (Ilustrační foto) | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Praha - Ani fotbalová Viktorie Žižkov zdaleka ještě nevzdává svůj boj o záchranu ve fotbalové Gambrinus lize. V neděli porazila doma Budějovice 2:1 a bodově se dotáhla na předposlední Zlín.

Žižkovští se museli v zápase obejít bez distancovaného útočníka Švancary, který za vulgární výpady vůči rozhodčím v minulém kole nafasoval třízápasový trest.

Jen z tribuny sledoval utkání i trenér domácích Zdeněk Ščasný, který má zákaz koučovat svůj tým ještě další čtyři utkání.

Do utkání vstoupily lépe Jihočeši, jejichž nejlepší střelec Benák se prosadil už v osmnácté minutě hry krásnou střelou pod břevno.

Již o čtyři minuty později ale bylo srovnáno, po Straceného centru se ke střele dostal Kalod, jehož pokus dorazil za záda Kučery Koukal.

Dno tabulky Gambrinus ligy po neúplném 26.kole

12. Boh. Praha  26 28
13. Kladno 25 27
14. Příbram 25 25
15. Žižkov  26 22
16. Zlín 26 22

(První číslo označuje počet zápasů, druhé počet získaných bodů)

Kdo jiný mohl na Žižkově zápas rozhodnout než budějovický obránce Žižka. Ten se ale bohužel pro hosty trefil do vlastní branky, a tak všechny tři body zůstaly pod Vítkovem.

Nic na tom nezměnila ani penalta, kterou v 71.minutě poslal Benát jen do tyče.

Žižkov má díky dnešnímu vítězství na kontě 22 bodů, posunul se před Zlín an předposlední místo tabulky a na Příbram, která momentálně drží poslední místo zaručující prvoligovou příslušnost i pro příští rok, ztrácí jen tři body.

26. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Žižkov - Dynamo České Budějovice 2:1 (1:1)

Branky: 22. Koukal, 59. vlastní Žižka - 18. Benát. Rozhodčí: Drábek - Ubias, Pospíšil. ŽK: Procházka, Pilař, Gabriel - Homoláč, Jasanský. Diváci: 2815.