2. 5. 2009 20:57
Tescoma Zlín - Bohemians Praha 2:0 (1:0)
Luboš Urban se svým týmem ve Zlíně neuspěl
Luboš Urban se svým týmem ve Zlíně neuspěl | Foto: Jiří Šidliák

Zlín - Fotbalisté Zlína pokračují i nadále v naplňování své záchranářské mise, když zvítězili v sobotní předehrávce šestadvacátého kola Gambrinus ligy na domácím hřišti nad Bohemians Praha 2:0.

Moravané se tak po třetí výhře v řadě posunuli se ziskem dvaadvaceti bodů na předposlední místo, přičemž na čtrnáctou Příbram již ztrácí jen tři body.

Na poslední příčku tak klesla Viktoria Žižkov. Ta má ale nedělní zápas s Českými Budějovicemi k dobru.

Tescoma vlétla do utkání ve velkém stylu a už po šesti minutách hry se dostala do vedení zásluhou devatenáctiletého obránce Ondřeje Čelůstky.

Mladý bek dostal po rychlém přesunu do útoku o něco více prostoru a povedenou dalekonosnou ranou rozjásal domácí fanoušky.

Zlín vůbec nepřipomínal poslední celek tabulky a i nadále přehrával Pražany ve všech směrech. Zvýšit náskok mohl před přestávkou několikrát Kroupa, ale brankář Beláň proti němu vždy vytáhl vynikající zákrok.

Drtivý nátlak domácího týmu pokračoval i po přestávce a byla proto otázka času, kdy zvýší na rozdíl dvou branek.

Nakonec se to povedlo v pětapadesáté minutě, kdy aktivní Čelůstka odcentroval do pokutového území a Karel Kroupa se konečně střelecky prosadil - 2:0.

Hosté mohli ještě utkání čtrnáct minut před koncem zdramatizovat, jenže Dobeš svou velkou šanci neproměnil, a tak mohla Tescoma po závěrečném hvizdu slavit zisk důležitých třech bodů.