14. 1. 2012 17:30
Plzeň - Vlašim 2:1, Hradec Králové - Č. Budějovice 2:2
Tomáš Řepka při svém prvním startu za České Budějovice
Tomáš Řepka při svém prvním startu za České Budějovice | Foto: Eduard Erben

Praha - První zápas v českobudějovickém dresu má za sebou Tomáš Řepka. Čerstvá posila se představila v utkání zimní Tipsport ligy proti Hradci Králové a přestože Dynamo dvakrát inkasovalo, vybojovalo bod za remízu 2:2.

Na zápas skupiny A se přišla podívat rekordní návštěva, více než 600 diváků. Ti byli většinou zvědaví právě na Řepku, na kterého se přišlo podívat i velké množství fandů Sparty, za kterou dosud hrál.

Ani zkušený stoper nezabránil dvěma gólům v síti Budějovic. Za Hradec vyrovnal na 2:2 Mrázek, který je v týmu na testech z Opavy.

Řepka: Věřím, že to v sobotu zvládnu a vyhrajeme
Řepka: Chci lidem ve Spartě dokázat, že se spletli

Ve druhém zápase skupiny A slavil výhru Jablonec, který však udolal poslední tým prvoligové tabulky Žižkov až gólem Třešňáka minutu před koncem.

V sestavě Žižkova se objevili Valenta, který přišel na hostování právě z Jablonce, a testovaný Japonec Juki Makamura.

Za Plzeň hráli Pilař i Procházka

Fotbalisté Plzně vyhráli i svůj druhý zápas zimní Tipsport ligy, v berounské skupině B zvítězili nad druholigovou Vlašimí 2:1.

V základní sestavě nechyběl ani Václav Pilař, poté co sešlo z z jeho lednového přestupu do Wolfsburgu. V obraně nastoupila nová posila z Mladé Boleslavi Václav Procházka.

Václav Pilař
Václav Pilař | Foto: Jakub Šafránek

Plzeň měla stejně jako ve středu proti Sezimovu Ústí převahu, na gól však čekala až do 28. minuty.

Bakoš hrající první utkání po prosincové operaci vystihl rozehrávku soupeře, míč naservíroval Petrželovi, který udělal kličku i gólmanovi a vystřelil do prázdné branky. Vlašimský Strnad však ještě do poločasu po brejku vyrovnal.

Po změně stran mohla zimní posila Plzně Wágner vrátit Západočechům vedení, ale penaltu za ruku poslal jen do náručí gólmana. Neuspěl ani v další šanci. Rozhodnutí tak vzal na svá bedra Štípek, který po Daridově přihrávce zařídil plzeňskou výhru.

"Dnešním zápasem jsme uzavřeli první čtrnáctidenní blok, ve kterém jsme dvakrát denně trénovali a odehráli i dva kvalitní zápasy," řekl trenér Plzně Pavel Vrba.

"V prvním poločasu jsme měli větší převahu, ale nedokázali jsme aktivitu proměnit ve výraznější náskok, nevyužili jsme další příležitosti. Druhý poločas byl již vyrovnanější, i když v jeho úvodu jsme mohli vstřelit branku. To se nakonec podařilo díky důrazu Davida Štípka," dodal.

Liberec rozstřílel Ústí, obhájce z Olomouce prohrál

V děčínské skupině C si zastřílel Liberec, který přehrál Ústí nad Labem 5:2, když čtyři góly dal ve druhé půli. Dvakrát se prosadil útočník Musiol, který se vrátil do Liberce z hostování na Žižkově.

Ve skupině D zaváhal obhájce prvenství Olomouc. Sigma, která nastoupila s hráči širšího kádru, jelikož odpoledne hrála další přípravný zápas se Zlínem, podlehla druholigovému Brnu 2:3.

Nezvládla hlavně první poločas a poté manko marně doháněla. O její branky se postarali Nepožitek a Klesnil.

Skupina A (Satalice):

Jablonec - Žižkov 1:0 (0:0)
Branka:
89. Třešňák.
Žižkov: Ticháček (46. Kolář) - Šťastný (46. Bartl), Kiidron, Lafrance (46. Procházka), Čermák (60. Tenno) - Kotyza (60. Radosavljevič), Kalod, Valenta, Sivrič - Makamura (70. Folwarczny), Bálek (70. Tusjak). Trenér: Nádvorník.
Jablonec: Špit (46. Valeš) - Eliáš, Kubista, Beneš (46. Štochl), Novák - Kopic (21. Vukadinovič), Loučka (46. Piták), Jarolím, Kovařík - Vaněk (46. Třešňák), Lafata (46. Piták). Trenér: Komňacký.

Hradec Králové - České Budějovice 2:2 (1:0)
30. Jedunov, 73. Mrázek - 60. Naumov, 70. Ondrášek.
Hradec Králové: Koubek (46. Lindr) - Fischer, Petrášek (46. Hochmeister), Fukal (46. Chleboun), Poděbradský - Černý (46. Klapka), Janoušek, Šisler (46. J. Dvořák), Malinský (46. Štěpán) - Jedunov (62. Schwarz), Mrázek. Trenér: Kotal.
České Budějovice: Delač - Čirkin (46. Sajtl), Lengyel, Řepka, Novák - Klesa, Otepka, Rýdel (46. Rakovan), Sandro (58. Rein) - Ondrášek, Veverka (46. Naumov). Trenér: Cipro.

I. poločas:
Čech - Rajtoral, Procházka, Čišovský, Limberský - Petržela, Horváth, Kolář, Pilař - Ďuriš, Bakoš.
II. poločas: Daněk - Sladký, Božič, Trapp, Beránek - Štípek, Darida, Berger, Zifčák - Hora, Wágner.

Dukla Praha - Sezimovo Ústí 3:0 (2:0)
23. Hanousek, 43. Lietava, 85. Podrazký.
Sestava Dukly:
I. poločas:
Rada - Šmíd, Švejdík, Radoš, Vrzal - Malý, Gedeon, Hanousek - Svatonský, Lietava, Engelmann.
II. poločas: Sobek - Hašek, Švejdík, Vorel, Šiml - Nečas, Hanousek, Podrazký - Markovič, Sklenář, Engelmann. Trenér: Kozel.

Liberec - Ústí nad Labem 5:2 (1:0)
73. a 90. Musiol, 36. Šural, 56. Bosančič, 85. Daniel - 64. a 86. Paprčiak.
Sestava Liberce: Bičík - Bína (46. Ndiaye), Kelič, Karišik (46. Polák), Fleischman - Šural (80. Daniel), Vácha, Bosančič, Liška (46. Janů) - Rabušic (59. Musiol), Štajner. Trenér: Šilhavý.

Sigma Olomouc - Brno 2:3 (0:2)
55. Nepožitek, 89. Klesnil - 28. Lutonský, 40. Hromek, 60. Šamánek.
Sestava Olomouce: Šustr (46. Blaha) - Koutný, Škerle, Dreksa, Hála - Navrátil (57. Klesnil), Nepožitek, Bajer, Pospíšil, Tomeček - Vašíček. Trenér: Uličný.

Znojmo - Slovácko 1:1 (1:1)
37. Rolinc - 27. Kovář.
Sestava Slovácka:
I. poločas: Melichárek - Hlúpik, Trousil, Košút, Jeleček - Matvejenko, Valenta, Franta, Lukáš - Čtvrtníček, Kovář.
II. poločas: Heča - Hlúpik (60. Reinberk), Trousil, Kordula, Kubáň - Matvejenko, Daníček, Volešák, Pavelka - Trávník, Došek. Trenér: Soukup.

Zlaté Moravce - Brno 4:2 (1:0)
65. a 90. Garaj, 30. Babic, 57. Hodek - 56. Jukl, 81. Doležal II.

1. Olomouc 3 2 0 1 8:5 6
2. Jihlava 2 2 0 0 2:0 6
3. Brno 3 1 1 1 6:7 4
4. Zlaté Moravce 3 1 0 2 6:7 3
5. Slovácko 3 0 2 1 2:3 2
6. Znojmo 2 0 1 1 1:3 1