Brankář Čech míří do Sparty! Ale Marek, ne Petr

Luděk Mádl Luděk Mádl
7. 6. 2012 12:30
Zkušený gólman v Plzni skončil a zamířil za Vítězslavem Lavičkou na Letnou, kterou opustí Švenger i Zítka.
Brankář Marek Čech má za sebou i krátkou reprezentační zkušenost
Brankář Marek Čech má za sebou i krátkou reprezentační zkušenost | Foto: ČTK

Praha - Sotva skončil v Plzni, už míří na Letnou. Zkušeného gólmana Marka Čecha vábí do Sparty jeho starý známý Vítězslav Lavička.

Marka Čecha čekají na Spartě zdravotní testy, pokud jimi projde, dostane profesionální smlouvu.

Kde se narodil vztah Lavička - Čech? Právě Marek Čech hájil hájil libereckou branku v sezoně 2005/06, kdy právě Lavička dovedl Slovan k mistrovskému titulu.

V Plzni skončil, jde na Letnou

V uplynulém ročníku působil dnes šestatřicetiletý Marek Čech v Plzni. Smlouva mu tam ale vypršela, včera bylo na západě Čech učiněno rozhodnutí, že spolupráce pokračovat nebude.

Plzeň dala přednost brankáři Bolkovi, který přichází ze slovenské Senice. Naopak do tohoto klubu by měl zamířit mladý sparťanská brankář Švenger. Letnou nejspíš opustí i veterán Daniel Zítka.

Chytal v Rusku, pomohl v Lize mistrů

Marek Čech má na svém kontě i jeden reprezentační start, v listopadu 2006 chytal proti Dánsku.

Marek Čech je odchovancem ostravského Baníku. Po angažmá v Liberci působil v Rusku: ve Vladivostoku, na lukrativní adrese v Lokomotivu Moskva a také v Soči.

Tam ale fotbalový klub zkrachoval. A když se loni na podzim zranil Plzni brankář Pavlík, Marek Čech zaskočil. Plzeňskou branku hájil mimo jiné v pěti zápasech Ligy mistrů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy