Škrtel podepsal novou čtyřletou smlouvu s Liverpoolem

ČTK Sport ČTK, Sport
20. 8. 2012 18:30
Kapitán slovenské reprezentace obránce Martin Škrtel podepsal novou smlouvu s Liverpoolem.
Ilustrašní foto
Ilustrašní foto | Foto: Reuters

Londýn/Swansea - Kapitán slovenské reprezentace obránce Martin Škrtel podepsal novou smlouvu s Liverpoolem.

Anglický klub délku kontraktu nezveřejnil, podle médií se mu sedmadvacetiletý fotbalista upsal na čtyři roky.

"Po minulé sezoně se toho o mé budoucnosti hodně namluvilo, ale pro mě vždy bylo na prvním místě setrvání v Liverpoolu," citovala agentura AP Škrtela, o kterého se v létě údajně zajímal anglický mistr Manchester City a italská Fiorentina.

Bývalý hráč Trenčína Škrtel přišel do Liverpoolu před čtyřmi lety za 6,5 milionu liber ze Zenitu Petrohrad, kdy podepsal smlouvu na čtyři a půl roku.

V minulé sezoně, ve které osmnáctinásobný vítěz anglické ligy obsadil až osmé místo, byl čtyřiapadesátinásobný reprezentant zvolen nejlepším hráčem Liverpoolu.

Ki Song-jung míří do Swansea

Korejský reprezentant Ki Song-jung odchází ze Celtiku Glasgow do Swansea.

Velšský klub hrající v anglické Premier League podle médií za třiadvacetiletého fotbalistu zaplatí odstupné šest milionů liber (asi 190 milionů korun).

Záložník Ki Song-jung opouští skotského mistra po dvou letech.

V korejské reprezentaci odehrál 49 zápasů a na olympijských hrách v Londýně se výrazně podílel na zisku bronzové medaile.

Zahrál si také před dvěma lety na mistrovství světa.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy