Plzeň vyhrála v Ďolíčku, na vedoucí Slavii ztrácí jediný bod

Hřiště bylo bez výhrad a po výhře naděje viktoriánů na titul výrazně ožila
Úřadující mistr tak z druhého místa po 20 zápasech ztrácí už jen bod na vedoucí Slavii.
Zápas si nenechal ujít kouč české jednadvacítky Vítězslav Lavička ani bratři Adam a Aleš Řebíčkové.
Utkání v Ďolíčku rozhodl v osmé minutě Marek Bakoš,...
... více šancí však měli Pražané. Ti v domácí soutěži nevyhráli poosmé za sebou a prodloužili čekání na vstřelený gól na 716 minut.
15. 3. 2017 18:55
Plzeň vyhrála ve středečním dohrávaném zápase 16. kola první fotbalové ligy na hřišti Bohemians 1905 1:0 a přiblížila se lídrovi tabulky ze Slavie na jediný bod.

Praha - Náskok fotbalistů Slavie v čele první ligy se ztenčil na jediný bod. Druhá Plzeň totiž vyhrála 1:0 nad Bohemians 1905 ve středeční dohrávce 16. kola.

Tým z nedalekého Edenu má na prvním místě tabulky 47 bodů, západočeská Viktoria 46. Třetí Sparta Praha ztrácí už dalších osm bodů.

Utkání v Ďolíčku rozhodl v osmé minutě Marek Bakoš, více šancí však měli Pražané. Ti v domácí soutěži nevyhráli poosmé za sebou a prodloužili čekání na vstřelený gól na 716 minut.

Zápas se měl původně hrát 3. prosince, ale kvůli promrzlému trávníku byl odložen jen pár minut před výkopem. Vršovický klub za nezajištěné hřiště dostal od Disciplinární komise LFA pokutu 350 tisíc korun.

Soutěžní premiéru v plzeňském dresu si odbyli stoper Hájek a slovinský levý bek Janža. Zimní posily nahradily zraněné obránce Hejdu s Limberským.

Bohemians začali aktivně, ale Plzeň se brzy ujala vedení. V osmé minutě Hořava v šestnáctce prodloužil míč na Bakoše a slovenský útočník se prosadil umístěnou hlavičkou. Viktoria na jaře poprvé skórovala mimo svůj stadion, naopak domácí v lize inkasovali po 331 minutách.

Západočeši se pak zatáhli a přenechali iniciativu soupeři. Bohemians si vytvořili několik možností, ale Kuchta hlavičkoval nad břevno a Jiráskovu střelu zneškodnil Kozáčik. Krátce před pauzou se pak Markovič dostal za Hubníka a sám před plzeňským gólmanem trefil šajtlí boční síť.

Domácí měli i první slibné příležitosti po pauze, když Jiráskovu ránu vykopl Kozáčik a Hubínek těsně minul branku. Hráči Viktorie se do zakončení téměř nedostávali, výjimkou byla dalekonosná střela Hořavy, kterou snadno chytil brankář Fryšták.

Plzeň se v závěru soustředila na defenzivu a náporu Bohemians odolala. V nastavení mohl přidat pojistku Kopic, jehož "nájezd" ale zlikvidoval Fryšták.

Dohrávka 16. kola první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 8. Bakoš. Rozhodčí: Hrubeš - Peřina, Pochylý. ŽK: Buchta - Matějů, Janža, Krmenčík, Hájek. Diváci: 4912.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Buchta, Krch, Švec (36. Šmíd), Havel - Hubínek (76. Kabajev), Jirásek - Mašek, Markovič, Kuchta (84. Nitrianský). Trenér: Koubek.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hájek, Hubník, Janža - Kopic, Hořava, Hrošovský, Zeman (89. Kovařík) - Krmenčík (68. Chrien), Bakoš (87. Poznar). Trenér: Pivarník.