Bohemians 1905 nestačili v poháru na druholigové Znojmo

30. 8. 2011 19:06
Znojmo - Bohemians 1905 2:1, Šumperk - Ostrava 0:2
Fanoušci Bohemians 1905 se mohou těšit na první ligu (ilustrační foto).
Fanoušci Bohemians 1905 se mohou těšit na první ligu (ilustrační foto). | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Bohemians 1905 překvapivě vypadli z domácí poháru už ve 3. kole, když nestačili na Znojmo. Druholigovému soupeři podlehli 1:2.

´Klokani´ jsou tak po Příbrami druhým vyřazeným celkem z nejvyšší soutěže.

Naopak Baník Ostrava se do osmifinále Ondrášovka Cupu probojoval, a to po výhře 2:0 nad Šumperkem.

Baník konečně vyhrál. V poháru se však znovu trápil
Žižkov a Dukla zachránily pohárový postup až v závěru

Zatímco první půle na jižní Moravě nenabídla příliš zajímavých okamžiků, po přestávce se začaly dít velké věci. K oživení hry Pražanů přispělo nasazení Škody, domácí ofenzivu zase dirigoval zkušený Pacanda.

V 58. minutě to byl právě kdysi velký talent českého fotbalu, kdo naservíroval na hranici vápna míč Vašíčkovi, a domácí útočník pěkným obloučkem otevřel skóre. Brzy však bylo srovnáno. Po chybném vyběhnutí brankáře Hrubého srovnal Škoda.

Domácí se však nenechali srazit na kolena a po několika velkých šancích na obou stranách přidal z přímého kopu rozhodující trefu Jonov. V samém závěru sahal po vyrovnání Michálek, ale trestuhodně svou gólovku zahodil.

Baník se stejně jako o kolo dříve proti Uničovu trápil. Herně měl sice výraznou převahu, ale do šancí se prokousával obtížně. Proti diviznímu Šumperku ho vysvobodil gól Šenkeříka po rychlém brejku z 37. minuty, pojistku přidal v poslední minutě Adámik.