Bláznivá střelnice na San Siru: Inter vs. Bale 4:3

av
20. 10. 2010 22:58
Ve 14. minutě vedl Inter nad Tottenhamem 3:0.
Javier Zanetti z Interu Milán střílí ve druhé minutě první gól do sítě Tottenhamu. | Foto: Reuters

Milán - Takovýhle zápas jeviště s názvem Liga mistrů dlouho nezažilo. Hráči Tottenhamu prohrávali na půdě Interu Milán po 35 minutách 4:0, hráli od 11. minuty bez vyloučeného gólmana Gomese, přesto dokázal Gareth Bale ve druhé půli vsítit čistý hattrick.

Na hřišti milánského Interu zažili hosté šokující úvod a po třinácti minutách bylo po zápase. První hřebík do jejich rakve domácí zatloukli již po sedmdesáti vteřinách.

Tak mohla dopadnout Sparta. Žilina je stále bez bodu
Mourinho buduje suverénní Real. Odnesl to Milán

Eto´o brilantní uličkou uvolnil z levé strany sbíhajícího Zanettiho a argentinský veterán s přehledem obstřelil Heurelha Gomese. Brazilský gólman se stal smutným hrdinou už v 11. minutě.

Další úžasný pas předvedl tentokrát Sneijder, Eto´o si před vyběhnuvšího Gomese pohotově přehodil a ten v pokutovém území kamerunského forvada srazil k zemi.

Rozhodčí nejprve udělil červenou kartu dobíhajícímu Assou-Ekottovi, na popud brankového rozhodčího svůj verdikt změnil a do šaten poslal nešťastníka Gomese. Penaltu pak suverénní ranou proměnil Eto´o.

A aby toho pro hosty nebylo málo, ve 14. minutě se přízemní střelou zpoza vápna prosadil Stankovič - 3:0. Výjimečný úvod nahnal hráčům Interu Milán do žil dávku obrovského sebevědomí a chvílemi to byla exhibice.

V tom vynikal především skvěle kombinující Sneijder a také teprve osmnáctiletý Brazilec Coutinho, který svými parádičkami udivoval přítomné obecenstvo.

V 35. minutě se podruhé střelecky zaskvěl Samuel Eto´o a vstřelil svou šestou branku ve třetím zápase letošní Ligy mistrů. Ve druhém poločase to Spurs překvapivě nezabalili a za sympatickou snahu si zasloužili branku.

Vynikající Gareth Bale

A vyrobil ji nejlepší hráč Kohoutů, levý záložník Bale. Po padesátimetrovém sprintu po lajně našel sílu na prudkou milimetrovou ránu k Cesarově tyči.

Pak už se utkání podle předpokladů pouze dohrávalo. Hosté v deseti neměli síly a domácí je evidentně šetřili na domácí soutěž. Jenže ještě přišla 90. minuta a skvělé představení Balea vrcholilo. Nejprve předvedl akci de facto totožnou se svým první gólem a opět neomylně zacílil do stejného koutu.

A hned při následující akci nahrál Baleovi Lennon a míč skončil potřetí u stejné tyče - 4:3! Inter se začal bát o výsledek, naštěstí pro italský tým rozhodčí vzápětí ukončil úžasný zápas.

Branky: 2. Zanetti, 11. a 35. Eto´o (první z pen.), 14. Stankovič - 52., 90. a 90+1. Bale

Inter: Julio Cesar - Maicon, Samuel, Lucio, Chivu (61. Panděv) - Stankovič (50. Santon), Zanetti - Biabiany (75. Cordoba), Sneijder, Coutinho - Eto´o.
Tottenham: Gomes - Hutton, Gallas, Bassong, Assou-Ekotto - Lennon, Jenas, Huddlestone (80. Palacios), Bale - Modrič (11. Cudicini) - Crouch (67. Keane).