reklama
 
 

Blázen Jump opět řádil. Během Eura se zastal Tibetu

26. 6. 2008 13:30
Fanoušek pronikl na hřiště v semifinále v Basileji

Basilej - Pokud sledujete vrcholné sportovní soutěže, určitě jste ho už někdy viděli.

Není reprezentantem žádné země, ale založil si vlastní sportovní odvětví - "jumping". Tedy něco jako skákání přes ploty a bariéry, aby ho viděl celý svět.

Seznamte se: Jump, Jimmy Jump. Čtyřiatřicetiletý Katalánec věnuje obrovskou energii tomu, aby se dostal z hlediště významných sportovních akcí do samého centra dění a aby vzbudil co největší rozruch.

Čtěte více:
Co poslalo Němce do finále? Vůle, štěstí a strach
Další turecký zázrak nepřišel. Němci vydolovali finále

Nejnovější kousek, který věnoval protestu proti čínské okupaci Tibetu, ale k jeho smůle viděli jen diváci na stadionu v Basileji, kde se hrálo semifinále Eura mezi Německem a Tureckem.

Na hřiště totiž vnikl na konci zápasu, kdy vypadl televizní přenos prakticky na celém světě. Otázkou zůstává, jestli by byl vidět, i kdyby bylo všechno v pořádku.

Když se mu totiž podařilo překonat bariéry při loňském finále Ligy mistrů mezi AC Milán a Liverpoolem, v přímém přenosu se záběry jeho běhu s řeckou vlajkou neobjevily.

Svoji invazi na hřiště v semifinále evropského šampionátu věnoval Jimmy Jump Tibetu. Na tričko si dal nápis "Čína není Tibet" a záda ozdobil tibetskou vlajkou.

Motto Jimmyho Jumpa

Mým bohatstvím je můj skok,
sláva je pro mě svoboda,
síla a vítr jsou mým zákonem.
Jediným vlastencem je Jimmy Jump.
(www.jimmyjump.com)

Fanoušek Barcelony už se proběhl na trávníku při finále mistrovství světa v rugby, přeběhl startovní rošt při Velké ceně Španělska formule 1, ale největší vášní tohoto 34letého muže zůstává fotbal.

Před čtyřmi lety oběhly svět záběry jeho vniknutí do finále Eura mezi Řeckem a Portugalskem, kde hodil barcelonskou vlajku po Figovi, v roce 2006 se dostal na hřiště při semifinále Ligy mistrů.

V odvetném duelu Villarrealu s Arsenalem vběhl na trávník těsně před začátkem druhého poločasu a hodil na hlavu Thierryho Henryho barcelonský dres s jeho jménem a číslem 14.

Podívejte se:
Fanynky: Německé šílenství, Turkyním ztuhnul úsměv

Tedy ten samý, který francouzský útočník o rok později opravdu vyfasoval, když do katalánského velkoklubu přestoupil.

Podívejte se na Jimmyho gól ve finále Eura 2004:

autor: Ondřej Roubínek | 26. 6. 2008 13:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama