Blažek dotlačil Liberec k těsné výhře nad Zlínem

ip
13. 9. 2008 18:57
Liberec - Zlín 2:1 (1:0)
O dvě minuty později vyrovnal na 1:1 Ondřej Smetana (vpravo). Hlavou usměrnil do sítě přímý kop Petra Papouška. | Foto: Ondřej Besperát

Liberec - Fotbalisté Liberce zvítězili v sobotní předehrávce šestého kola Gambrinus ligy nad Zlínem 2:1, a posunuli se tak v neúplné tabulce Gambrinus ligy na druhé místo.

Zlín zůstává na místě jedenáctém.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ON-LINE ZDE:

Hrdinou utkání se stal útočník Jan Blažek, který přišel na hřiště v průběhu první půle a vstřelil v utkání obě branky domácích.

Duel na stadionu U Nisy však divákům příliš mnoho vzruchu nenabídl. Po úvodním „oťukávání" se do první vážné šance dostal zlínský Konečník až v pětadvacáté minutě. Jeho příležitost však zneškodnil gólman Hauzr.

Trenér Severočechů Ladislav Škorpil zareagoval po půl hodině hry na prezentaci svého týmu střídáním Radzinevičiuse, jehož nahradil Jan Blažek.

Nový muž na hřišti hru domácích oživil a těsně před odchodem do kabin dokonce liberecké příznivce sám rozjásal. Přesnou přihrávkou ho oslovil ke skórování Janů.

Slovan působil aktivnějším dojmem i ve druhé půli, ale do žádné vyložené příležitosti se dlouho nedostal.

A tak přišlo v sedmašedesáté minutě překvapivé vyrovnání. Liberecká obrana nechala příliš prostoru Davidu Šmahajovi, a ten povedenou dalekonosnou střelou zmrazil domácí ochozy.

Svěřenci Josefa Mazury však přesto remízu neudrželi. Čtyři minuty před koncem se do pokutového území prodral Dočkal a jeho vyraženou ránu dopravil do sítě opět Jan Blažek.