Slavia nastřílela v poháru sedm gólů, uspěl i Liberec

Red Spo
4. 9. 2008 18:57
Rakovník - Slavia 0:7
Pohárové duely mívají často překvapivé výsledky: vloni Slavia nestačila na brněnskou Líšeň | Foto: Ondřej Besperát

Rakovník/Turnov - Bez větších problémů si fotbalisté Slavie zajistili postup do třetího kola Poháru ČMFS, když ve čtvrtek porazili divizní Rakovník vysoko 7:0. Dařilo se také Liberci, jenž uspěl na hřišti Turnova.

Čtvrteční dva zápasy nepřinesly žádné překvapení. Na rozdíl od středy, kdy se s pohárem rozloučily tři prvoligové celky, nenechali favorité nic náhodě. Karel Jarolím a Ladislav Škorpil postavili téměř nejsilnější možnou sestavu.

Čtěte více: Boleslav ztroskotala v Hlavici. Sparta nezaváhala

A tak mohli diváci v Rakovníku vidět hvězdy, které neúspěšně bojovaly o Ligu mistrů. Celkem se na stadion vtěsnalo více než dva tisíce fanoušků a ti sledovali neúprosnou bitvu symbolizující souboj Davida s Goliášem.

Slávisty poslal do vedení Toleski, který stejně jako Marek Jarolím vstřelil dva góly. Prosadily se i nové posily: Chorvat Šiklič zvyšoval po sólovém úniku na 3:0, Ital Litteri nastoupil do druhé půle a přidal šestý gól.

Brankář Vaniak nepovolil domácím ani čestný úspěch, Pražané nakonec zvítězili opravdu hladce 7:0. V dalším kole je čekají Votice.

Liberec měl za soupeře také divizní mužstvo. Jenže s Turnovem se Slovan dlouho trápil, více než hodinu hry se jeho útočníci nemohli trefit. Když už se zdálo, že by domácí tým mohl s obrannou taktikou uspět, doplatil na vlastní chybu.

Selinger tečoval v 65. minutě míč tak nešťastně, že z rohového kopu hostů zapadl za vlastního brankáře do sítě. O pár desítek vteřin později se prosadil Smetana a o postupujícím bylo rozhodnuto. Tentýž fotbalista pak ještě uzavřel skóre - Liberec vyhrál 3:0 a v další fázi pojede do Opavy.

Poslední zápas druhého kola Poháru ČMFS je na programu 9. září, kdy Hořovicko hostí prvoligové Kladno.

14. a 61. z pen. Toleski, 20. a 30. M. Jarolím, 24. Šiklič, 72. Litteri, 87. Volešák