Bednář je smířený s rolí střídajícího hráče, tvrdí Lavička

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
24. 8. 2013 13:00
Roman Bednář dvěma góly během pěti minut uzavřel skóre a pražská Sparta i díky tomu v zápase 6. kola Gambrinus ligy vyhrála nad Příbramí 4:0.
Vítězslav Lavička Romanu Bednářovi slíbil, že jeho šance v základní sestavě přijde. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Přestože přišel na hřiště opět až na poslední čtvrthodinu, Roman Bednář svou roli žolíka znovu zvládl.

Dvěma góly během pěti minut uzavřel skóre a pražská Sparta i díky tomu v zápase 6. kola Gambrinus ligy vyhrála nad Příbramí 4:0.

Pro trenéra Sparty Vítězslava Lavičku je Bednář platný především jako posílení útoku v poslední části zápasu, i když přiznal, že si vysoký útočník už delší dobu říká o základní sestavu.

"Roman vnitřně cítí, že má na to hrát od začátku, mluvíme spolu o tom, ale je smířený se svou rolí střídajícího hráče," uvedl Lavička na tiskové konferenci po zápase.

Proč nehrál Bednář ani tentokrát v základní sestavě?
I varianta s Romanem od začátku byla na pořadu dne, prokázal ale, že byl platný i v průběhu hry. Ano, zasloužil by si základní sestavu, ten hlavní důvod proč nehrál, je že je s Davidem Lafatou hodně podobný typ a neměli bychom žádnou alternaci na střídání.

Proč tedy stále dostává přednost Lafata?
David Lafata je pro nás velmi cenný, otvírá prostor pro ostatní hráče. Hodně toho naběhá, schytá a odbrání, svůj výborný výkon navíc potvrdil gólem.

Máte po odchodu Skaláka a Kadlece nějaké další alternativy do útoku?
Odchodem Kadlece a Skaláka a kvůli tomu, že je na marodce Juliš, dostávají přednosti mladí hráči jako Konate a další hráči z juniorky.

Pojďme k zápasu. Výhra se v pátek večer nerodila tak lehce, jak napovídá výsledek.
Příbram hrála jednoduše, hrála dobře, ve druhé půli nás přehrávala, definitivně to rozhodl až ten náš druhý gól.

Bořek Dočkal tentokrát hrál ve středu zálohy, proč jste se tak rozhodl?
Znali jsme kvality Bořka Dočkala, proto jsme ho přivedli. Po jeho centrech padly dva góly, splnil svou roli na jedničku.

Naopak na Ladislavu Krejčím je v poslední době vidět, že se spíše trápí...
U Ládi víme, že se trápí, ale pracujeme na tom, na tréninku už jde vidět herní pokrok.

Nastoupí už příští týden do zápasu s Ostravou Tomáš Ujfaluši?
Tomáš už může hrát s Ostravou, jeho čas už se blíží, ale rozhodnu se, až bude stoprocentně připravený jak fyzicky, tak herně.