Bednář dvakrát skóroval, Barnsley zostudilo Liverpool

maj
17. 2. 2008 19:06
Coventry - West Bromwich 0:5, Liverpool - Barnsley 1:2

Londýn - Roman Bednář pomohl dvěma góly k postupu West Bromwiche do čtvrtfinále FA Cupu. Naopak Liverpool v nejprestižnějším anglickém poháru končí, když doma nestačil na druholigové Barnsley.

West Bromwich Albion rozstřílel svého rivala z druhé nejvyšší soutěže Coventry jasně v poměru 5:0. Zasloužil se o to i český kanonýr. V sobotu přidal druhý a třetí gól svého týmu, na 3:0 zvyšoval v 69. minutě z penalty a krátce poté ho kouč vystřídal.

24letý Bednář je poslední dobou k nezastavení a důrazně volá po pozvánce do české reprezentace. Gólman Michal Daněk, jenž v anglickém klubu hostuje z Plzně, seděl jen na lavičce náhradníků.

Chelsea porazila třetiligový Huddersfield 3:1, když ještě o poločase byl stav vyrovnaný 1:1. "Blues" vedli od 18. minuty, ale těsně před odchodem do kabin inkasoval brankář Cudicini gól od hostujícího Collinse.

V sestavě londýnského celku nastoupili převážně náhradníci, kouč Grant však dal důvěru dvěma hvězdám. John Terry se vrátil po zranění do základní sestavy a řídil postup Chelsea společně s Frankem Lampardem, který vstřelil dva góly. Skóre uzavřel Salomon Kalou.

Zato Liverpool, jenž zřejmě už myslel na Ligu mistrů proti Interu Milán, si s outsiderem neporadil. Na Anfield Road sice svěřenci Rafaela Beníteze vedli nad Barnsley 1:0, když se po půlhodině hry trefil Kuijt.

Ve druhé půli domácí ale odpadli a po gólech Fostera z 57. minuty a Howarda z 90. minuty v FA Cupu končí. Blízko k vyřazení měl ostatně tým z města Beatles už v minulém kole, kdy stěží přehrál amatéry z Havant & Waterlooville.

Prestižní zápas mezi Manchesterem United a Arsenalem skončil jasnou výhrou domácích v poměru 4:0.

Čtěte více: To byl debakl! Manchester vyřadil v poháru Arsenal