To byl debakl! Manchester vyřadil v poháru Arsenal

16. 2. 2008 20:16
Manchester United - Arsenal 4:0
Eboue (druhý zleva) byl zkraje druhé půle vyloučen
Eboue (druhý zleva) byl zkraje druhé půle vyloučen | Foto: Reuters

Manchester - Tak to byl debakl! Arsenal je vyřazen z FA Cupu poté, co v osmifinále nestačil na Manchester United. Svěřenci Arsena Wengera nedali v sobotu ani branku a sami čtyřikrát inkasovali.

Obě strany nastoupily do zápasu v hodně improvizovaných sestavách, silnější mužstvo přece jen postavil manažer domácích Alex Ferguson. Při vidině blížící se Ligy mistrů oba týmy nechtěly slíbit, že půjde o šlágr se vším všudy.

Čtěte více: Bednář dvakrát skóroval, Barnsley zostudilo Liverpool

V dresu londýnského celku chyběl opět Tomáš Rosický, kouč šetřil i Flaminiho nebo Adebayora. Ti ovšem byli na lavičce a v průběhu druhého poločasu se objevili na hřišti. Ale výsledek už nemohli změnit.

O vítězství a postupu do čtvrtfinále rozhodli hráči United už v první části. Na svého soupeře doslova vlétli a po čtvrthodině hry vstřelili první gól. Postaral se o něj po centru Andersona hlavou Wayne Rooney.

Čtyři minuty nato přidal druhou branku Darren Fletcher, jemuž přihrával Nani. Portugalský ofenzivní záložník pak zastoupil svého krajana Ronalda, který sledoval sobotní zápas jen z tribuny, v 38. minutě, kdy zvýšil již na 3:0.

Krátce po začátku druhé půle přišel další klíčový moment. Definitivní naději sebral hostům obránce Emmanuel Eboue, jenž v krátkém sledu za sebou viděl dvě žluté karty a Arsenal hrál zbytek utkání o deseti.

Manchester nijak neubral a po několika neproměněných příležitostech se opět zapsal mezi střelce Fletcher, když v 74. minutě zužitkoval centr Naniho a hlavou uzavřel skóre. Manchester tak po výhře 4:0 dal vzpomenout na rok 2001, kdy stejného soupeře rozdrtil v ligovém souboji v poměru 6:1.

"Nebylo to tak snadné, jak to vypadá. Výhru jsme si ale zasloužili a naším snem je vyhrát FA Cup. Ostatně my chceme vyhrát každou soutěž," řekl po zápase skotský reprezentant ve službách United Fletcher.

Nešťastný gólman "Kanonýrů" Jens Lehmann se mohl jen zlobit na své spoluhráče, kteří nechali soupeře vystřelit celkem ve 23 případech. Arsenal byl naopak směrem dopředu téměř neškodný. Svědčí o tom jeho čtyři střely a nula v kolonce rohových kopů.

"Byli jsme ve všem horší. Vůbec to nevypadalo, že bychom to mohli někdy otočit," prohlásil Arsene Wenger a popřel, že by FA Cup nebral jeho tým vážně: "Všichni v šatně z toho byli zklamaní. Měli jsme dobrý tým na to, aby zde vyhrál."