Bayern zachránil bod s Mönchengladbachem až v závěru

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
7. 11. 2010 17:32
Mönchengladbach - Bayern Mnichov 3:3

Praha - Fotbalisté Bayernu Mnichov zachránili v 11. kole Bundesligy alespoň bod na hřišti posledního Mönchengladbachu, když na 3:3 vyrovnal v 84. minutě kapitán Philipp Lahm.

Obhájce titulu a finalista Ligy mistrů z letošního roku tak jen dokázal, že na hřištích soupeřů se mu v této sezoně v Bundeslize nedaří. Venku si dosud z šesti pokusů připsal jen jednu výhru.

Bayernu patří devátá příčka, jeho soupeř je vinou horšího skóre stále poslední.

Raúl zařídil výhru Schalke. Teprve druhou v sezoně
Drobnému premiéra nevyšla. Prohrál a dostal tři góly

Nedařilo se ani druhé týmu tabulky z Mohuče. Ta prohrála v lize podruhé v řadě, když podlehla 0:1 Freiburgu. Největší překvapení soutěže tak poprvé v sezoně ztratilo body na hřišti soupeře, navíc prohrálo počtvrté z posledních pěti zápasů.

A protože v neděli vyhrál lídr z Dortmundu na hřišti Hannoveru 0:4, Mohuč ztrácí nyní na první místo už čtyři body.

Drobný poprvé v Hamburku vyhrál

Počtvrté za sebou nastoupil v sestavě Hamburku reprezentační brankář Jaroslav Drobný, který si připsal první výhru ve svém novém týmu.

Na výhře 2:1 nad Hoffenheimem se podílel i záložník David Jarolím, který rovněž nastoupil v základní sestavě. Hamburk se tak bodově dotáhl na svého soupeře, kterému patří čtvrtá příčka.

Na čtvrté místo se posunul Frankfurt, který díky dvěma zásahům kanonýra Theofanise Gekase porazil Wolsburg 3:1. Deset minut strávil na hřišti reprezentační útočník Martin Fenin, který vystřídal právě Gekase.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Hamburk - Hoffenheim 2:1 (45. Westermann, 83. Petrič - 6. Salihovič), Frankfurt - Wolfsburg 3:1 (10. a 55. z pen. Gekas, 38. Schwegler - 66. Dejagah), Norimberk - Kolín nad Rýnem 3:1 (11. Hegeler, 43. Gündogan, 90. Schieber - 17. Geromel), Freiburg - Mohuč 1:0 (64. Cissé), Mönchengladbach - Bayern Mnichov 3:3 (5. Herrmann, 56. Reus, 60. De Camargo - 11. Gomez, 40. Schweinsteiger, 84. Lahm), Hannover - Dortmund 0:4 (11. Kagawa, 72. Barrios, 81. Lewandowski, 90.+1 Blaszczykowski), Leverkusen - Kaiserslautern 3:1 (38. a 84. Sam, 68. Helmes - 15. Dick), Stuttgart - Brémy 6:0 (31. a 45. Cacau, 10. Marica, 68. Gentner, 73. Niedermeier, 86. Boka).

1. Dortmund 11 9 1 1 27:7 28
2. Mohuč 11 8 0 3 19:11 24
3. Leverkusen 11 6 3 2 22:16 21
4. Frankfurt 11 6 1 4 20:11 19
5. Hoffenheim 11 5 3 3 22:15 18
6. Hamburk 11 5 3 3 17:15 18
Norimberk 11 5 3 3 17:15 18
8. Freiburg 11 6 0 5 17:18 18