Raúl zařídil výhru Schalke. Teprve druhou v sezoně

5. 11. 2010 22:42
Bundesliga: Schalke - St.Pauli 3:0
Raúl se konečně probudil.
Raúl se konečně probudil. | Foto: Reuters

Berlín - Dvě branky španělského kanonýra Raúla Gonzálese zajistily fotbalistům Schalke teprve druhou výhru v letošní bundeslize.

V předehrávce 11. kola porazili na domácím stadionu St. Pauli jednoznačně 3:0 a poprvé od 3. kola se dostali z pásma sestupu.

Zářil hlavně Raúl, který přišel v létě jako superposila. Zatím se ale spíš trápil, když v bundeslize vstřelil v uplynulých deseti kolech pouze jeden gól.

Drobnému premiéra nevyšla. Prohrál a dostal tři góly
Fotbalisté Bayernu přestříleli Freiburg a jsou už sedmí

Legenda španělského fotbalu nejprve ve 14. minutě poslala z pěti metrů míč do sítě poprvé a devět minut před koncem pečetila jasnou výhru. Raúl dal oba góly levačkou. Třetí gól Schalke vstřelila další letní posila, Holanďan Huntelaar.

Schalke se dosud nečekaně trápilo. Po vstupu do sezony čtyřmi porážkami sice vyhrálo ve Freiburgu, od té doby však čekalo na ligovou výhru dalších šest zápasů.

V posledních dvou dokonce nedalo ani gól. Jejich výkony v lize tak velmi kontrastovaly s výkony v Lize mistrů, kde ze tří zápasů získali sedm bodů, tedy o jeden více než dosud v deseti zápasech v lize.

1. Dortmund 10 8 1 1 23:7 25
2. Mohuč 10 8 0 2 19:10 24
3. Hoffenheim 10 5 3 2 21:13 18
4. Leverkusen 10 5 3 2 19:15 18
5. Frankfurt 10 5 1 4 17:10 16
6. Hannover 10 5 1 4 13:16 16
7. Bayern Mnichov 10 4 3 3 12:10 15
8. Hamburk 10 4 3 3 15:14 15