Bayern demolicí nováčka stanovil rekord, Dortmund dál tápe

20. 10. 2012 20:45
Fotbalisté Bayernu vytvořili osmou výhrou z úvodních osmi kol nový bundesligový rekord. Mnichovský tým deklasoval nováčka Düsseldorf 5:0.
Radost fotbalistů Schalke po vítězné brance do sítě Dortmundu.
Radost fotbalistů Schalke po vítězné brance do sítě Dortmundu. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu vytvořili osmou výhrou z úvodních osmi kol nový bundesligový rekord. Mnichovský celek deklasoval Düsseldorf na jeho hřišti 5:0 a tabulku vede dál o pět bodů před dalším nováčkem Frankfurtem.

Naopak se dál trápí mistrovský Dortmund, který nestačil v ostře sledovaném vestfálském derby na Schalke a doma padl v poměru 1:2.

Nováček vzdoroval gigantovi 28 minut

Fortuna dokázala bavorskému favoritovi vzdorovat necelou půlhodinu, než se sedmým gólem v sezoně prosadil nejlepší střelec soutěže Mario Mandžukič. Do konce poločasu ještě přidal druhý zásah brazilský záložník Luiz Gustavo.

Po přestávce zvýraznili náskok hostů dvěma góly Thomas Müller a jednou trefou další Brazilec Rafinha. Zkušený kouč Bayernu Jupp Heynckes se dočkal jubilejního 300. vítězství v německé lize.

Brémy deklasovaly Mönchengladbach

Vysokou výhru si v sobotu připsaly také Brémy, které sestřelily Borussii Mönchegladbach 4:0.

V obraně Werderu nechyběl český reprezentant Theodore Gebre Selassie, jenž za domácí odehrál celý zápas.

Pro Brémy je dnešní vítězství teprve třetí výhrou v sezoně, Borussia naopak potřetí z osmi kol prohrála.

Dortmund podlehl v derby Schalke

Mistrovský Dortmund podlehl ve vestfálském derby Schalke na svém hřišti 1:2 a na mnichovského lídra ztrácí už dvanáct bodů. Borussia zvítězila jen jednou z posledních pěti ligových zápasů.

Hosty poslal před osmdesátitisícovou návštěvou do vedení ve 14. minutě Nizozemec Afellay, tři minuty po přestávce pak zvýraznil náskok Höger. Krátce nato sice snížil polský kanonýr Lewandowski, ale Dortmund už na body nedosáhl.

Pospěch a Kadlec spolu remizovali

Český obránce Zdeněk Pospěch přispěl gólovou přihrávkou k remíze Mohuče 2:2 na hřišti Leverkusenu, za který odehrál celý zápas další krajní bek Michal Kadlec. Domácí zachránili remízu až tři minuty před koncem.

Trápící se Wolfsburg prohrál doma s Freiburgem 0:2 a po čtvrté porážce za sebou bez vstřeleného gólu se propadl na poslední místo. V sestavě "Vlků" chyběli zranění záložníci Václav Pilař s Janem Polákem.

Dortmund - Schalke 1:2 (55. Lewandowski - 14. Afellay, 48. Höger), Düsseldorf - Bayern Mnichov 0:5 (55. a 86. Müller, 28. Mandžukič, 36. Luiz Gustavo, 87. Rafinha), Eintracht Frankfurt - Hannover 3:1 (5. Matmúr, 18. Jung, 83. Meier - 43. Abdellaoue), Leverkusen - Mohuč 2:2 (43. Kiessling, 87. Castro - 58. Szalai, 76. Risse), Wolfsburg - Freiburg 0:2 (40. Caligiuri z pen., 84. Schuster), Brémy - Mönchengladbach 4:0 (37. Petersen, 45. Arnautovic, 76. Füllkrug, 86. Junuzovic).

1. Bayern Mnichov 8 8 0 0 26:2 24
2. Eintracht Frankfurt 8 6 1 1 19:11 19
3. Schalke 8 5 2 1 17:8 17
4. Dortmund 8 3 3 2 18:11 12
5. Leverkusen 8 3 3 2 13:11 12
6. Hannover 8 3 2 3 16:13 11
7. Freiburg 8 3 2 3 13:10 11
8. Mohuč 8 3 2 3 9:10 11