Bayern dal 5 gólů Stuttgartu, Gomez a Raúl zářili

19. 12. 2010 20:15
Stuttgart - Bayern 3:5, Leverkusen - Freiburg 2:2
Raul se trefil do sítě do sítě Kolína hned třikrát.
Raul se trefil do sítě do sítě Kolína hned třikrát. | Foto: Reuters

Praha - Nevídaná přestřelka mezi Stuttgartem a Bayernem Mnichov byla jednou z hlavních událostí 17. kola německé ligy. Bayern vyhrál především díky hattricku Maria Gomeze na půdě soupeře 5:3.

Stuttgartu se sice daří v Evropské lize, bundesligový podzim je však pro něj noční můrou. Předposlední místo v tabulce nedokázal opustit ani tentokrát. Hotovo bylo už po poločase, když se postupně trefili Gomez, Müller a Ribéry.

Po změně stran přidal Gomez další dvě trefy v rozmezí dvou minut a Stuttgartu tak nepomohly ani dva zásahy Rakušana Harnika. Bayern v lize vyhrál venku poprvé od 21. září a přezimuje na páté příčce tabulky se ztrátou 14 bodů na vedoucí Dortmund.

Hamburk s Jarolímem v sestavě vyhrál v Mönchengladbachu
Fenin ve Frankfurtu nehraje. ´V zimě chci odejít pryč´
Los LM určil šlágr osmifinále: Barca přivítá Arsenal

Možnost vrátit se před zimní přestávkou na druhé místo tabulky nevyužil Leverkusen, když doma jen remizoval 2:2 s Freiburgem. O skóre tak zůstal za Mohučí a na vedoucí Dortmund ztrácí deset bodů. Bayer, v jehož obraně nechyběl český reprezentant Michal Kadlec, tak alespoň protáhl svou sérii neporazitelnosti již na 11 soutěžních zápasů.

Ve čele tabulky po odehrání posledního kola podzimní části zůstává Borussia Dortmund, která v týdnu vypadla z Evropské ligy. Ve vedení Bundesligy má ovšem i přes sobotní prohru 0:1 s Eintrachtem Frankfurt sedmibodový náskok na druhou Mohuč. Jedinou branku Frankfurtu, za který na poslední minuty nastoupil Martin Fenin, vstřelil nejlepší kanonýr soutěže Theofanis Gekas.

Ze dna se pomalu ale jistě zvedá Schalke, které doma v Gelsenkirchenu porazilo Kolín přesvědčivě 3:0. Hattrickem se blýskl španělský internacionál Raúl Gonzalez. V lize už dal devět branek. V sobotu znovu prohrál trápící se Werder Brémy, jenž nestačil po výsledku 1:2 na Kaiserslautern Jana Morávka a v Bundeslize je až třináctý.

Také Wolfsburg v zápase s Hoffenheimem dlouho mířil k porážce, ale nakonec si připsal díky závěrečnému tlaku alespoň remízu 2:2, když v poslední minutě srovnával nejlepší kanonýr loňské sezony Edin Džeko.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:

Brémy - Kaiserslautern 1:2 (34. Hunt z pen. - 1. a 52. Lakič), Frankfurt - Dortmund 1:0 (87. Gekas), Norimberk - Hannover 3:1 (28. vlastní Cherundolo, 30. Wolf, 82. Schieber - 75. Sergio Pinto z pen.), Schalke - Kolín nad Rýnem 3:0 (30., 50. a 87. Raúl), Wolfsburg - Hoffenheim 2:2 (75. Diego, 90.+1 Džeko - 34. Luiz Gustavo, 40. Sigurdsson), St. Pauli - Mohuč 2:4 (33. z pen. a 63. Lehmann - 11. a 28. Schürrle, 41. Szalai, 83. Caligiuri), Leverkusen - Freiburg 2:2 (16. Vidal z pen., 75. Helmes - 24. Rosenthal, 65. Reisinger), Stuttgart - Bayern Mnichov 3:5 (50. a 65. Harnik, 70. Gentner - 31., 52. a 54. Gomez, 37. Müller, 44. Ribéry).