Barcelona v přímém souboji o druhé místo přetlačila Sevillu

3. 4. 2022 23:36
Fotbalisté Barcelony porazili ve šlágru 30. kola španělské ligy před vlastními fanoušky Sevillu 1:0 a probojovali se díky lepšímu skóre na druhé místo. Branku vstřelil v 72. minutě Pedri. Katalánský klub má s dnešním soupeřem i Atléticem stejný počet bodů (57), ale zápas k dobru. Na vedoucí Real Madrid ztrácí Barcelona bodů dvanáct.
Hráči Barcelony slaví gól
Hráči Barcelony slaví gól | Foto: Reuters

Oba týmy držely před zápasem minutu ticha za zesnulého bývalého prezidenta domácích Raimona Carrasca. Barcelona pod vedením trenéra Xaviho před více 76 tisíci diváky měla více ze hry a soupeře přestřílela 19:8.

Rozhodnutí přinesl osmnáct minut před koncem Pedri. Devatenáctiletý záložník se prosadil podruhé v této ligové sezoně. Barcelona vyhrála v soutěži pošesté za sebou, v posledních třech duelech neinkasovala a prodloužila ligovou neporazitelnost na 14 utkání. Sevilla naopak nevyhrála počtvrté za sebou.

Na páté místo se posunul Betis Sevilla, který i díky dvěma brankám Juanmiho porazila Osasunu 4:1. Osmadvacetiletý útočník se prosadil v lize takřka po tříměsíčním půstu. Betis bodoval potřetí za sebou, Osasuna je po druhé porážce z posledních tří zápasů desátá.

Osmé je Bilbao, jež zdolalo po gólech Berenguera a Villalibreho Elche 2:1. Za hosty snížil Josan. Baskický celek neprohrál doma napříč všemi soutěžemi poosmé za sebou. Elche naopak nebodovalo počtvrté z posledních pěti ligových zápasů.

Vallecanu nestačilo na hřišti Granady ani dvoubrankové vedení. Hosty rozjásal už v šesté minutě Catena a brzy po něm zvýšil Guardiola. Granada ale po hodině hry snížila zásluhou Moliny a ve čtvrté minutě nastaveného času srovnal z penalty Milla. Vallecano nevyhrálo v lize jedenáctý zápas po sobě a je třinácté. Granada je o tří místa níže a od sestupu ji dělí tři body.

Remizovala i Valencia, která proti sedmnáctému Cádizu vyšla střelecky naprázdno a zůstala devátá. "Netopýři" potřetí za sebou v lize neinkasovali, zároveň však vstřelili jen jeden gól.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:

Bilbao - Elche 2:1 (32. Berenguer, 86. Villalibre - 90.+2 Josan), Betis Sevilla - Pamplona 4:1 (34. a 45.+1 Juanmi, 82. Carvalho, 88. Moreno - 65. Budimir), Granada - Vallecano 2:2 (67. Molina, 90.+3 Milla z pen. - 6. Catena, 17. Guardiola), Valencie - Cádiz 0:0, FC Barcelona - FC Sevilla 1:0 (72. Pedri).

1. Real Madrid 30 21 6 3 61:26 69
2. FC Barcelona 29 16 9 4 57:29 57
3. Atlético Madrid 30 17 6 7 57:37 57
4. FC Sevilla 30 15 12 3 40:20 57
5. Betis Sevilla 30 16 5 9 54:36 53
6. San Sebastian 29 13 9 7 29:29 48
7. Villarreal 30 12 9 9 48:29 45
8. Bilbao 30 11 11 8 35:29 44