30. 3. 2008 22:11
FK Teplice - FC Baník Ostrava 1:1 (0:1)
Tomáš Jun vstřelil vyrovnávací branku.
Tomáš Jun vstřelil vyrovnávací branku. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Teplice - Fotbalisté Teplic remizovali v nedělní dohrávce 23. kola Gambrinus ligy na domácím hřišti s Ostravou 1:1 a udrželi se na třetím místě ligové tabulky.

O dělbě bodů rozhodl útočník Tomáš Jun, který ve druhém poločase odpověděl na úvodní trefu Reného Bolfa.

Večerní utkání se ukázalo být soubojem poločasů. Ten první zcela ovládl hostující Baník, který se podporován enklávou svých fanoušků dostal do první velké šance už po devíti minutách hry. Souhru útočného dua Magera - Svěrkoš zakončil druhý jmenovaný střelou jen nad branku gólmana Slavíka.

Čtěte více: Brno vyhrálo v Boleslavi. Bohemians a Kladno na dně

K ohrožení teplické branky se pak dostal i sám Magera, ale ani on nedokázal usměrnit Otepkův centr mezi tři tyče. Sérii neproměněných šancí Baníku pak uzavřel Marek, jenž z malého vápna trefil jen dobře vybíhajícího brankáře Slavíka.

Tepličtí hráči se přes důsledně bránící ostravské beky těžko dostávali, a tak se domácí příznivci museli v první půli spokojit jen s Junovou hlavičku z 18. minuty, která letěla těsně vedle.

Mnohem efektivnější hru hlavou pak předvedli hosté po půl hodině hry. Na Otepkův rohový kop si naskočil nejvýše René Bolf a přesně mířeným pokusem otevřel skóre zápasu.

Bod pro Teplice zajistil Jun

Trenér Petr Rada určitě měl o přestávce svým svěřencům v kabině co říct, a ti vyrukovali do druhé části daleko aktivněji

Utkání pak nabralo spád v 54. minutě. Do Smejkalova centru trknul hlavou Tomáš Jun a míč se zastavil až v síti ostravského gólmana Vaška.

Obdržená branka domácí jednoznačně vyburcovala k lepšímu výkonu a krátce po vyrovnání mohl obrat dokonat Mareš a po něm opět Jun, ale oba tentokrát už úspěšní nebyli. Aktivitou začal hýřit i sám trenér Rada, jenž několikrát emotivně reagoval na některá rozhodnutí hlavních rozhodčích.

Nepřehlédněte také: Zlín dobyl Olomouc. Tři body vystřelil Šmahaj

Vyrovnané klání chtěli následně strhnout na svou stranu oba týmy. Ostravští byli blízko k úspěchu po důrazném souboji Bystroně s brankářem Slavíkem.

Na poslední chvíli ovšem zachránil domácí obránce Rosa. Po následném rohovém kopu se zase ve vzduchu prosadil Magera a Slavík musel jeho pokus tentokrát eliminovat skvělým zákrokem.

Vrchol útočných snah přišel deset minut před koncem. Nejprve neuspěl ostravský Marek, který v úniku trefil tyč a z následného protiútoku nastřelil brankovou konstrukci i Michal Smejkal .

Teplice tak po nedělní remíze uhájily třetí příčku. Baník se vrátil zpět na místo čtvrté.