Baník vystřelil výhru v deváté minutě nastavení. Budějovice se dál topí v problémech

před 2 hodinami
Fotbalisté Ostravy zvítězili ve 13. kole první ligy v Pardubicích 3:2 gólem v deváté minutě nastavení. Domácí vedli od 15. minuty díky penaltě Tomáše Zlatohlávka, hosté ale ve druhé půli otočili skóre zásluhou střídajícího Filipa Kubaly a proměněného pokutového kopu Ewertona. Za Východočechy odpověděl střídající Vojtěch Patrák, v samém závěru však rozhodl o triumfu Baníku další příchozí hráč z lav
Baník - Sparta: Ewerton.
Baník - Sparta: Ewerton. | Foto: Dalibor Sosna

České Budějovice podlehly doma Hradci Králové 0:2 a jako jediní dál čekají na premiérové vítězství v sezoně nejvyšší soutěže. "Votroky" poslal do vedení v závěru úvodního dějství Jakub Kučera a pojistku přidal ve třetí minutě nastavení střídající Matěj Koubek.

Liberečtí porazili doma Slovácko v dlouhé přesilovce hladce 4:0 a bodovali po dvou prohrách po sobě. O branky se postarali výhradně cizinci. V prvním poločase se trefili postupně Santiago Eneme, Ivan Varfolomejev a z penalty Lubomír Tupta, po přestávce Aziz Kayondo. Tým z Uherského Hradiště hrál od 31. minuty bez vyloučeného kapitána Stanislava Hofmanna.

13. kolo první fotbalové ligy:

FK Pardubice - Baník Ostrava 2:3 (1:0)

Branky: 15. Zlatohlávek z pen., 81. Patrák - 62. Kubala, 72. Ewerton z pen., 90.+9 Šín. Rozhodčí: Beneš - Hájek, Váňa - Kocourek (video). ŽK: Saňák (trenér) - Frydrych, Aririerisim. Diváci: 3326.

Pardubice: Stejskal - Jindra, Lurvink, Šimek, Surzyn - Vacek, Polyák (73. Patrák) - Pandula (46. Sychra, 90.+3 Fousek), Zlatohlávek (63. Darmovzal), Míšek (73. Krobot) - Yahaya. Trenér: Saňák.

Ostrava: Markovič - Aririerisim, Frydrych, Pojezný - Buchta, Boula, Rigo (61. Šín), Holzer (90.+5 Rusnák) - Tanko (61. Kubala), Ewerton (77. Juroška) - Prekop. Trenér: Hapal.

Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové 0:2 (0:1)

Branky: 45.+1 Kučera, 90.+3 Koubek. Rozhodčí: Všetečka - Hrabovský, Matoušek - Starý (video). ŽK: Hubínek - Spáčil. Diváci: 1985.

Č. Budějovice: Fendrich - Tischler (46. Matoušek), Čoudek, Míka, Trummer - Krch (27. Osmančík), Hubínek - Šigut (80. Ondrášek), Čermák, Ekpai (72. Ogiomade) - Adediran. Trenér: Straka.

Hradec: Zadražil - Kodeš, Petrášek, Spáčil - Klíma, Kučera (75. Samek), Dancák, Horák (58. Krejčí) - Mihálik (75. Juliš), Vlkanova - Griger (90. Koubek). Trenér: Horejš.

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 4:0 (3:0)

Branky: 15. Eneme, 37. Varfolomejev, 44. Tupta z pen., 57. Kayondo. Rozhodčí: Petřík - Kubr, Pečenka - Černý (video). ŽK: Varfolomejev - Kim Sung-pin, Sinjavskij. ČK: 31. Hofmann (Slovácko). Diváci: 2345.

Liberec: Bačkovský - Mikula, Ševínský, Purzitidis - Icha, Varfolomejev (67. Kok), Hlavatý, Kayondo (74. Nyarko) - Višinský (74. Preisler), Eneme (67. Letenay) - Tupta (67. Ghali). Trenér: Kováč.

Slovácko: Heča - Ndefe, Kukučka, Hofmann, Reinberk - Trávník (89. Petržela) - Blahút (46. Břečka), Kim Sung-pin (46. Kohút), Havlík (68. Křišťan), Sinjavskij - Krmenčík (46. Kozák). Trenér: West.