Baník remizoval se Slavií. Favorité si uřízli ostudu

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
25. 7. 2010 21:10
Olomouc-Jablonec 4:1,Brno-Ústí 1:3,Baník-Slavia 1:1

Praha - Trápení favoritů v nejvyšší fotbalové soutěži zatím panuje i ve 2. kole .

Ve třech odpoledních zápasech se zrodila další velká překvapení. Večer se pak rozešel smírně po remíze 1:1 Baník se Slavií.

Pohárový zástupce Jablonec utrpěl v v Olomouci debakl 4:1, přičemž hned tři góly vstřelil Michal Hubník. A navíc v rozmezí pouhých 17 minut!

Z ostudy kabát by si mohlo ušít Brno. Prohrálo totiž na domácím hřišti s nováčkem Ústím nad Labem 1:3.

A do třetice rovněž nečekaný výsledek. Ani Teplice si nedokázaly doma uchránit body a podlehly Příbrami 1:2.

Spartu spasil v nastavení Kadlec.Plzeň uspěla v Liberci
Kadlec znovu v roli žolíka: Možná mi to takhle sedí

Ústí nad Labem položilo k vítězství pevný základ již v úvodním poločase, když se nejprve po sólovém postupu trefil Kraut a druhou branku přidal před přestávkou Doležal.

Až poté se domácí konečně probudili a začínali být v útočné fázi také trochu nebezpeční. Trousil ani Kalabiška však snížit nedokázali, a tak přišla pojistka z Doležalovy penalty. Drobné vylepšení hrozivého výsledku přidala Zbrojovka až v samém závěru jediným gólem Dostálka.

Hanáci zatočili s Jabloncem během 17 minut

Příbramští fotbalisté prolomili devítileté čekání na tříbodový import z teplických Stínadel a radují se z výhry 2:1. Severočeši tak i po dvou kolech na bodový zisk stále čekají.

Může za to především nepřesvědčivá hra a problémy s nakopávanými míči. Poté, co takto inkasovali od Slovácka, nachytala je i Příbram. Ve 28. dostal dlouhý pas naběhnutý Jurdík, který po dlouhém sprintu zavěsil přesně pod břevno. O jedenáct minut později přidal druhý gól Huňa.

Po přestávce na hřiště přišel veterán Verbíř a hned to bylo poznat. Naneštěstí pro domácí přinesl zlepšený výkon své ovoce až v 87. minutě, a to už bylo na záchranu alespoň bodu dost pozdě.

Zápas Olomouce s Jabloncem měl jednoznačného hrdinu - Michala Hubníka. Domácí byli od úvodního hvizdu lepší, ale gólově se dokázali prosadit až ve druhé půli. Ovšem stálo to za to. Během sedmnácti minut nastříleli Severočechům čtyři branky, z toho tři z nich měl na svědomí právě Hubník.

Nejvíc diváky nadchly jeho akrobatické "nůžky", jimiž svůj brankostroj zakončil. Nešťastný Jablonec se nakonec dočkal aspoň ceny útěchy. V samém závěru snížil Pekhart.

V Ostravě rozhodly střely z hranice šestnáctky

Na Bazalech byli aktivnější v první půli domácí, k čemuž přispívaly i standardní situace dobře zahrávané Frejlachem. Například jeho pumelici z 20. minuty vyrazil Vaniak jen s vypětím všech sil.

Přes převahu Baníku se poprvé trefili hosté. Po rychlé spolupráci na pravé straně se odkryl prostor před rozběhnutým Kiselem, který bez problémů otevřel skóre.

Sedm minut po změně stran se Ostravským podařilo srovnat. Taktéž před vápnem se k odraženému míči dostal Frejlach a tentokrát už byl na jeho bombu Vaniak krátký. Před slávistickým gólmanem se pak vytvořilo několik dalších závarů, ale výsledek se už neměnil.

2. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - 1. FK Příbram 1:2 (0:2)
Branky: 87. Mareš - 28. Jurdík, 39. Huňa. Rozhodčí: Mikel - Kordula, Lakomý. ŽK: Vondrášek, Stožický, Došek, Vachoušek - Hruška, Huňa. Diváci: 3950.

Teplice: Slavík - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Ljevakovič, Matula (46. Verbíř), Vachoušek, Stožický - Mahmutovič (46. Došek), Vondrášek (74. Mareš). Trenér: Plíšek.
Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek - Klesa (89. Wágner), Videgla, Tarczal, Pleško - Jurdík (63. Borek), Huňa. Trenér: Hřídel.

Zbrojovka Brno - FK Ústí nad Labem 1:3 (0:2)
Branky: 87. Dostálek - 43. a 63. z pen. Doležal, 7. Kraut. Rozhodčí: Příhoda - Vysloužil, Moláček. ŽK: Chlup - Krbeček, Volek. Diváci: 3025.

Brno: Bureš - Červinek, Jílek, Trousil, Husár (67. Hodek) - Chlup, Dostálek, Křeček (46. Okleštěk), Polách, Kalabiška (67. Střeštík) - Rabušic. Trenér: Večeřa.
Ústí nad Labem: Novák - Valenta, Džuban, Polák, Vrtělka - Doležal (72. Franc), Zachariáš (87. Gibala), Martykán, Volek - Krbeček (81. Jindráček), Kraut. Trenér: Habanec.

Sigma Olomouc - FK Baumit Jablonec 4:1 (0:0)
Branky:
46., 58. a 63. Hubník, 54. Petr - 90. Pekhart. Rozhodčí: Kovařík - Handlíř, Moudrý. ŽK: Vošahlík (Jablonec). Diváci: 5024.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Kaščák, Hořava - Petr (66. Navrátil), Šultes (79. Melinho), Hubník (70. Vašíček). Trenér: Psotka.
Jablonec: Špit - Krajčík, Zábojník, Drsek, Jablonský - Vošahlík (56. Pekhart), Jarolím (80. Haurdič), Loučka, Pavlík, Kovařík (62. Eliáš) - Lafata. Trenér: Komňacký.

Baník Ostrava - Slavia Praha 1:1 (0:1)
Branky:
52. Frejlach - 37. Kisel. Rozhodčí: Adámek - Štěrba, Koval. ŽK: Marek, Varadi - Hora, Janda. Diváci: 6075.

Ostrava: Daněk - Šmejkal, Neuwirth, Bolf, Neves - Frejlach, Marek, Hušbauer - Pilík (85. Šenkeřík), Varadi, Zeher. Trenér: Koubek.
Slavia: Vaniak - Čelůstka, Koubský, Vomáčka, Hubáček - Grajciar, Ragued, Kisel, J. Černý (71. Janda) - Hora (83. Vlček), M. Černý. Trenér: Jarolím.